Connect with us
Schody Escadaria Selaron, Rio de Janeiro Brazylia

TOP oferty

WOW! Rio de Janeiro z Polski od 1799 zł

WOW! Rio de Janeiro z Polski od 1799 zł

Wiedziałeś, że Rio nazywają je „Miastem Bogów”? Na szczytach wzniesień, które otaczają Rio można poczuć się jak Bóg mając pod stopami przepiękne widoki. Zapierający dech w piersiach zobaczysz ze szczytu Corcovado, gdzie znajduje się również statua Chrystusa Zbawiciela lub z Pao de Acucar (w tłumaczeniu „Głowa Cukru”).

Statua Chrystusa Zbawiciela

Górujący nad miastem pomnik Chrystusa jest jednoznacznie największą atrakcją w Rio. Został wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado. Historia jego powstania sięga roku 1921 roku, kiedy rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na jego budowę – statua miała upamiętnić setną rocznicę niepodległości Brazylii. Na szczycie góry została umieszczona 10 lat później i po dziś dzień jest celem prawie każdego turysty, który odwiedza Brazylię.

Statua Chrystusa Zbawiciela, Rio de Janeiro Brazylia
Statua Chrystusa Zbawiciela, fot. Marchello74 Dreamstime.com

Głowa Cukru (Pao de Acucar)

Z tarasu widokowego można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Na szczyt Głowy Cukru można dotrzeć kolejką, ale też jedną z kilkuset wytyczonych dróg wspinaczkowych.

Głowa Cukru (Pao de Acucar) Rio de Janeiro Brazylia
Głowa Cukru (Pao de Acucar), fot. Coplandj Dreamstime.com

Schody Escadaria Selaron

Spacer po schodach Escadaria Selaron to punkt obowiązkowy wizyty w Rio. Znajdziesz je w dzielnicy Lapa. Mają ponad 100 metrów wysokości, ponad 200 stopni i składają się z ponad 2000 płytek, które pochodzą z kilkudziesięciu krajów świata, w tym z Polski. Ich autorem jest artysta Jorge Selaron.

Schody Escadaria Selaron, Rio de Janeiro Brazylia
Schody Escadaria Selaron, fot. Rodrigolab Dreamstime.com

Plaża Copacabana

Copacabana to miejsce, które żyje całą dobę. Przyłącz się do mieszkańców i zagraj z nimi futevolei (połączenie siatkówki i piłki nożnej). Często odbywają się tu różnego rodzaju koncerty i wydarzenia, które trwają do białego rana!

Plaża Copacabana w Rio, Brazylia
Plaża Copacabana w Rio, fot. Marchello74 Dreamstime.com

Park Narodowy Tijuca

Park Tijuca to jeden z największych miejskich larów na świecie. Wytyczone zostały tu liczne szlaki turystyczne, dzięki którym można podziwiać przepiękne widoki okolicy. Jedną z atrakcji w parku Tijuca jest wodospad Cascatinha, który ma 30 m wysokości.

Wodospad w parku Tijuca, Rio Brazylia
Wodospad w parku Tijuca, fot. Peto Laszlo Dreamstime.com

Karnawał w Rio

Karnawał w Rio de Janeiro jest jednym z 10 festiwali, w których warto wziąć udział. W 2020 roku odbywa się od 21 do 26 lutego. Przepełnione ulice, ekstrawaganckie stroje i zabawa. Najpopularniejszy karnawał na świecie co roku odbywa się w brazylijskim Rio de Janeiro. Ulice wypełniają się miłośnikami rytmicznej samby. Rewia kolorów i muzyki pochłania mieszkańców i turystów, którzy dają się ponieść emocjom i atmosferze.

Karnawał w Rio, Brazylia
Karnawał w Rio, fot. Celso Pupo Rodrigues Dreamstime.com

Ekscytująca Ameryka Południowa

Chciałbyś zobaczyć coś więcej niż Rio de Janeiro? Na naszej stronie znajdziesz coś, co pozwoli Ci zobaczyć najpiękniejsze miejsca Ameryki Południowej! Bilety MULTICITY to idealne rozwiązanie dla podróżników, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę! Sprawdź naszą kombinację lotów: MULTICITY: Rio de Janeiro – Sao Paulo – Iguacu – Buenos Aires.

Wodospady Iguacu Ameryka Południowa
Wodospady Iguacu, fot. Matyas Rehak Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (19 votes)
//
To Top