Connect with us
Marsaxlokk, Malta

Artykuły

Malta: od 1 lipca otworzy granicę również dla Polaków

Malta: od 1 lipca otworzy granicę również dla Polaków

1 lipca Malta otworzy swoje granice dla obywateli 22 krajów. Na początku czerwca na liście znajdowało się 17 państw, od wczoraj została ona rozszerzona o m.in. Polskę. Są jednak wyjątki.

Od 1 lipca można polecieć na Maltę

Lotniczy ruch pasażerski zostanie wznowiony na Malcie 1 lipca. Kraj chce się otworzyć na turystów z 22 państw: Słowaków, Czechów, Irlandczyków, Greków, Chorwatów, czy też Polaków. W przypadku kilku państw przedstawione zostały wyjątki – ze względu na dużą liczbę zachorowań Malta wykluczyła pasażerów lecących z Katowic. W przypadku Francji jest to region Ile de France, Hiszpanii – Madryt, Katalonia, Kastylia-La Mancha, Kastylia i Leon.

„Sytuacja epidemiczna w Europie jest regularnie monitorowana, dzięki czemu do listy dodawane są bądź usuwane kraje, z którymi Malta wznawia ruch turystyczny” – MTA.

Gozo, Malta
Gozo, fot. Kyrylo Balakleiets Unsplash

Bezpieczny pobyt na Malcie

Turyści, którzy przybędą na Maltę nie muszą odbywać 14-dniowej kwarantanny i przedstawić negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus. Na wyspach zachowany cały czas będzie reżim sanitarny. 

„Zalecane jest jednak zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie podwyższonych zasad higieny oraz używanie maseczek ochronnych bądź przyłbic w wyznaczonych miejscach” – Robert Abela, premier Malty.

Źródło: mta.com.mt, Rzeczpospolita

Tanie loty na Maltę

Loty na Maltę


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top