Connect with us
Air France, fot. b1-foto Pixabay

Artykuły

Gromadzenie mil za loty: Flying Blue

Gromadzenie mil za loty: Flying Blue

Aktywne uczestnictwo w programach lojalnościowych linii lotniczych pozwala na wykorzystanie zgromadzonych mil na zdobycie konkretnego statusu, który pozwala na bardziej komfortową podróż lub wykorzystanie na inne loty. Jakie są korzyści z założenia konta w Flying Blue? Czy można gromadzić mile kupując bilety w biurze lub poprzez agencje podróży?

Gromadzenie mil Flying Blue

Za każdy lot z KLM, Air France i partnerskich linii lotniczych w sojuszu SkyTeam możesz gromadzić mile. Ich ilość zależy od trasy lotu, rodzaju taryfy, klasy (np. ekonomicznej) oraz danego poziomu członkostwa. Za każdy nawet najtańszy lot można uzyskać mile lotnicze. Mile można zbierać również u partnerów linii lotniczych (np. rezerwując hotel można otrzymać mile do programu).

Bilety kupione przez agencje podróży a mile lotnicze

Za bilet lotniczy kupiony poprzez biuro lub agencję podróży możesz uzyskać mile lotnicze. Wystarczy, że w trakcie rezerwacji biletu lotniczego na flipo.pl w komentarzu zostawisz informację nt. numeru karty i programu lojalnościowego. Możesz to zrobić również korzystając z odpowiedniej opcji w Zarządzaniu zamówieniem -> Usługi dodatkowe -> Inne usługi dodatkowe -> Karta mil.

Zarządzanie zamówieniem, flipo.pl

Co można zyskać za uzbierane mile w programie Flying Blue?

Za uzbierane mile można zarezerwować bezpłatnie (lub w kombinacji mile + gotówka) kolejne loty, podwyższyć klasę rezerwacyjną, wykorzystać je u partnerów linii lotniczych. Mile możesz wymienić np. za zakupy online.

Poziomy członkostwa Flying Blue

Flying Blue posiada 4 poziomy członkostwa: Explorer, Silver, Gold i Platinum. Przejście do wyższego poziomu odbywa się poprzez ubieganie konkretnej ilości w danym programie lub odbycie wymaganej ilości lotów. Status członkostwa umożliwia np. wejście do saloników, zwiększenie limitu bagażu lub bezpłatną linię obsługi klienta.

Partnerzy

Mile Flying Blue można gromadzić u partnerów linii lotniczych. Są to m.in. hotele, sklepy, wypożyczalnie samochodów.

Konto Flying Blue

Konto Flying Blue założysz na stronie flyingblue.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top