Connect with us
Wyspy Phi Phi, Tajlandia

Artykuły

10 najlepszych filmów podróżniczych

10 najlepszych filmów podróżniczych

Dziesięć filmów, które zmieniły nas i zainspirowały do podróży. Do Azji, Ameryki i do innyvh mniej lub bardziej odległych miejsc. Znalazłeś wśród nich swojego faworyta? Takiego, który spowodował, że zacząłeś sprawdzać oferty tanich lotów, żeby zobaczyć na żywo sfilmowane miejsca?

Przedstawiamy najlepsze filmy podróżnicze.

“Niebiańska plaża” (“The Beach”, 2000)

Być młody, korzystać z życia i móc podróżować po świecie… Tak w skrócie można opisać młodego Amerykanina Richarda (Leonardo DiCaprio), który podróżuje po Tajlandii. W jednym z tanich hoteli w Bangkoku poznaje francuską parę – Françoise i Étienne oraz Szkota Daffy’ego, który opowiada o tajemniczej wyspie. Według jego słów znajduje się tam niesamowita plaża, a na samej wyspie żyje się jak w raju. Richard ma w posiadaniu mapę, która ma go zawieźć do tajemniczej wyspy….

Po obejrzeniu tego filmu, podobnie jak setki tysięcy innych osób, zabraliśmy się za poszukanie w internecie informacji o słynnej plaży. Znajduje się ona w tajlandzkiej zatoce Maya Bay w archipelagu Phi Phi. Ze względu na bardzo dużą ilość turystów plaża jest obecnie zamknięta. Nie ma jednak powodu do smutku – w Tajlandii znajdziesz wiele przepięknych plaż i wysp. Zobacz: Najlepsze tajlandzkie wyspy.

“Wszystko za życie” (“Into the Wild”, 2007)

Film powstał na podstawie opowieści Jona Krakauera o Chrisie McCandlessie, amerykańskim wędrowcu, który porzucił cywilizowany świat, poukładane życie, czekającą go karierę, żeby żyć “zgodnie z przyrodą”. Historia, która chwyciła za serce niejedną osobę. Pokazała również, że nie wszystko ma swój “happy end”.

“Dzika droga” (“Wild” 2014)

Każdy z nas ma takie, chwile, kiedy ma wszystkiego dosyć, kiedy nic nie idzie zgodnie z planem. Cheryl (Reese Witherspoon) po śmierci matki, rozpadzie małżeństwa czuje się jakby wszystko straciła. Narkotyki, znajomości na jedną noc… Kiedy już odnosi wrażenie, że nie ma co stracić postanawia samodzielnie wyruszyć na szlak Pacific Crest Trail (w skrócie PCT), który ma 1770 km długości i prowadzi przez najbardziej dzikie tereny Ameryki. Jeśli zdoła to, to zdoła wszystko. Film opowiada o przeciwnościach losu, własnej sile i zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

“Dobry rok” (“Good year” 2006)

Max Skinner (Russell Crowe) jest maklerem giełdowym i pracuje w Londynie. Po śmierci swojego stryjka odziedziczył winnice wraz z domem na południu Francji. Początkowo myśli o sprzedaniu posiadłości, w czasie pobytu zaczyna jednak pojawiać się nostalgia za czasami dzieciństwa, które spędził wraz z krewnym. I jak to bywa komediach romantycznych – znajduje miłość.

“Ścieżki” (“Tracks” 2013)

Wschodząca australijska gwiazda polskiego pochodzenia Mia Wasikowska gra młodą podróżniczkę i pisarkę Robyn Davidson, która odbyła samodzielną podróż z Alice Springs do wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Podczas podróży przeżywa chwile, które zmienią ją na zawsze.

“Jedz, módl się, kochaj” (“Eat Pray Love” 2010)

Liz Gilbert (Julia Roberts), główna bohaterka filmu “Jedz, módl się, kochaj”, to współczesna kobieta, która udaje się w podróż odnaleźć siebie. We Włoszech uczy się cieszyć z prostego jedzenia, które przygotowywane jest z miłością, w Indiach odnajduje siłę medytacji i modlitwy, na Bali zaś znajdzie spokój. Ekranizacja książki zyskała wielu fanów na całym świecie, i również nas, inspirowała do tego, żeby udać się w podróż poza utartym szlakiem.

“Siedem lat w Tybecie” (“Seven Years in Tibet” 1997)

Historia filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Austriacki himalaista Heinrich Harrer (Brad Pitt) wybiera się w Himalaje, żeby zdobyć m.in. Nanga Parbat. W międzyczasie zostaje uwięziony w obozie jenieckim, z którego udaje mu się uciec. Spotyka na swojej drodze Dalajlamę. Zaczyna się tu jego duchowa zmiana i fascynacja Tybetem.

“Między słowami” (“Lost in translation” 2003)

Film zyskał wiele nagród i nominacji. Bob Harris (Bill Murray), starzejący się amerykański aktor kręci w Tokio reklamę whisky. Przez dzień pracuje, wieczory samotnie spędza przy barze w hotelu. Harris poznaje Charlotte (Scarlett Johansson), która towarzyszy swojemu mężowi-fotografowi w Tokio. Nawiązuje się między nimi nić porozumienia.

“Sekretne życie Waltera Mitty” (“The Secret Life of Walter Mitty” 2013)

Walter Mitty (Ben Stiller) to nieśmiały fotoedytor w czasopiśmie “Life”, który śni o wielkiej zmianie swojego życia, ale nie ma odwagi, żeby to zrobić. Żeby uniknąć wypowiedzi z pracy decyduje się na odważny krok i rusza w poszukiwaniu straconego negatywu Seana O’Connella (Sean Penn). Problem w tym, że wiąże się to z niebezpieczną podróżą. Rusza po stopach fotografa i trafia do najbardziej nieprzyjaznych miejsc na Ziemi. Maszeruje przez lasy, płynie łódką i leci helikopterem. To, o czym śnił dzieje się naprawdę.

“Niepokonani” (“The Way Back” 2010)

Film opowiada o grupie uciekinierów z obozu gułagu na Syberii w czasie II wojny światowej. Dostanie się na zewnątrz okazuje się z czasem pestką w porównaniu z tym, co ich czeka na pokrytej śniegiem Syberii. Po drodze grupa mija pustynię Gobi, Himalaje, Tybet… Ratunek pojawia się dopiero po 4000 mil od gułagu. Film był inspirowany książką polskiego porucznika kawalerii Wojska Polskiego Sławomira Rawicza, “Długi marsz”.

Bonus: “Kevin sam w Nowym Jorku”  (“Home Alone 2: Lost in New York”, 1992)

Do listy jako bonus dodajemy jeszcze film, który towarzyszy nam podczas każdych świąt Bożego Narodzenia – “Kevin sam w Nowym Jorku”. Żółte taksówki, budynki i drapacze chmur, Central Park – odwiedzając później Nowy Jork odnosi się wrażenie, że wszystko widziało się już wcześniej, w filmie z Kevinem lub innymi, których tło stanowiło to miasto.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top