Connect with us
Lotnisko Changi, Singapur,

Artykuły

Najlepsze lotniska w 2020 roku

Najlepsze lotniska w 2020 roku

Znamy już wyniki tegorocznego rankingu World Airport Awards przygotowanego przez Skytrax – najlepszych lotnisk na świecie. Po raz ósmy najlepszym lotniskiem stał się port lotniczy Changi w Singapurze. 

Na podstawie ankiet i głosów pasażerów wyłaniane są najlepsze porty lotnicze z całego świata. Pod uwagę bierze się organizację lotniska oraz możliwość spędzania wolnego czasu przed wylotem lub w trakcie przesiadki. 

Pierwsze trzy najlepsze lotniska

Ósmy rok po sobie lotnisko Changi w Singapurze zostało wybrane najlepszym lotniskiem na świecie. Drugie miejsce należy do Tokio Haneda (utrzymanie wyniku sprzed roku – zobacz ranking top lotnisk w 2019 roku). Na trzecim miejscu znalazł się macierzysty port Qatar Airways – Doha Hamad.

Miejsca poza podium

Czwartym najlepszym lotniskiem jest Seul Incheon, piątym Monachium. W zestawieniu w pierwszej dziesiątce znajdują się dwa europejskie lotniska, oprócz Monachium w rankingu pojawił się port Amsterdam Schiphol (dziewiąte miejsce).

Ranking najlepszych lotnisk 2020

Polskie lotnisko na 88 miejscu

Największy port lotniczy w Polsce, lotnisko Warszawa Chopina zajęło w tegorocznym rankingu 88. miejsce. Jest to “skok” z 91. miejsca.

Kompletne wyniki ankiety – najlepsze lotniska w 2020 roku znajdują się na stronie Skytrax.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top