Connect with us
Narodowa kwarantanna

Artykuły

Narodowa kwarantanna w Polsce przedłużona do końca stycznia

Narodowa kwarantanna w Polsce przedłużona do końca stycznia

Rząd ogłosił wprowadzenie narodowej kwarantanny, która zacznie się 28 grudnia 2020 i potrwa do 17 stycznia 2021. Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. AKTUALIZACJA 12.01.2021: Obostrzenia oraz zakazy zostały przedłużone co najmniej do 31 stycznia 2021.

Narodowa kwarantanna – restrykcje i obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas konferencji (17 grudnia) o nowych restrykcjach i obostrzeniach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

„Niestety, w ostatnim czasie fala wyhamowała, ale na poziomie 10 tysięcy zakażeń dziennie, z czym mamy do czynienia w ostatnich 2 tygodniach. Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie” – Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Od 28 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 obowiązują ograniczenia:

  • Hotele będą dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte będą też hotele pracownicze.
  • Zamknięcie stoków narciarskich.
  • Zamknięcie galerii handlowych poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami i prasą oraz wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi.
  • Godzina policyjna w noc sylwestrową, czyli zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał od godz. 19 dnia 31 grudnia do godz. 6 rano dnia 1 stycznia.
  • Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie.
  • Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego.
Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Polsce

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product