Connect with us
Norwegian

Artykuły

Norwegian otrzyma pomoc od rządu. Będą latać po Europie, nowe rezerwacje są bezproblemowe

Norwegian otrzyma pomoc od rządu. Będą latać po Europie, nowe rezerwacje są bezproblemowe

Skutki pandemii nowego koronawirusa nie ominęły tanich norweskich linii lotniczych. Norwegian – symbol tanich lotów transatlantyckich ma plan wyjścia z kryzysu. Norwegian uzyskał ochronę przed wierzycielami i mimo rezygnacji z lotów dalekodystansowych, będzie operował połączenia w ramach Europy.

Plan ratunkowy dla Norwegiana 

Linia lotnicza zwróciła się do rządu Norwegii o pakiet ratunkowy pod koniec ubiegłego roku. Jednak początkowo odmówiono pomocy finansowej. Powodem było to, że część pomocy miała dotyczyć lotów przez port lotniczy Londyn-Gatwick, z którego Norwegia nie skorzystałaby w żaden sposób.

Następnie linie lotnicze złożyły wniosek o ochronę przed upadłością i przedstawiły plan restrukturyzacji oraz ratunkowo-oszczędnościowy. Ten został zatwierdzony przez norweski rząd.

Zasadniczą zmianą jest rezygnacja przez Norwegiana z lotów długodystansowych. Będzie obsługiwał loty krótkodystansowe do europejskich miejsc docelowych z flotą 50 samolotów.

Dobra wiadomość: w przypadku nowych rezerwacji i ich anulacji będzie można otrzymać zwrot

Plan restrukturyzacji norweskich linii lotniczych będzie trwał około 5 miesięcy. Celem jest zmniejszenie zadłużenia, optymalizacja wielkości floty i pozyskanie nowego kapitału finansowego poprzez nowych inwestorów i pożyczki.

Ochrona uzyskana od wierzycieli oznacza, że ​​firma nie musi zapewniać zwrotu pieniędzy za odwołane loty przed 18 listopada 2020 r. (dzień, w którym wystąpili o ochronę – przyp. red.).

Dobra wiadomość jest taka, że ​​w 2021 roku norweskie linie lotnicze będą nadal obsługiwać regularne loty do europejskich i skandynawskich miejsc docelowych. Przedstawiciele Norwegian zapewnili, że nowe rezerwacje nie są objęte ochroną przed wierzycielami. Oznacza to, że w przypadku odwołania lotu pasażerowi przysługuje zwrot kosztów.

Loty Norwegian w 2021 roku

Zgodnie z aktualnym zimowym rozkładem lotów Norwegian obsługuje tylko loty krajowe na terenie Norwegii. Od kwietnia 2021 r. spodziewany jest start tras do Oslo, Sztokholmu, Kopenhagi i Helsinek z okolicznych lotnisk – Warszawy, czy też Wiednia, Pragi i Budapesztu.

Loty z liniami Norwegian zarezerwujesz na Flipo.pl.

Źródło: norwegian.com, bloomberg.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top