Connect with us
Statua Wolności, Nowy Jork, USA

Artykuły

Granice USA niedługo zostaną otwarte dla Europejczyków?

Granice USA niedługo zostaną otwarte dla Europejczyków?

Reuters podaje, że amerykańskie władze mogą niedługo otworzyć granice dla obywateli, którzy w ostatnim czasie przebywali w 29 krajach (Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i 26 innych europejskich krajach, w tym Polski). 

Już niedługo do USA bez większych ograniczeń?

Inicjatywa zniesienia zakazu podróży obywateli Europy oraz Brazylii i Wielkiej Brytanii wydaje się bardzo realna. Ostateczne słowo w tej kwestii ma jednak prezydent USA.

Ograniczenia w podróży do / z USA zostały wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w Ameryce jeszcze wiosną 2020 roku.

Zniesienie zakazu podróżowania między UE a USA przyniosłoby ogromne korzyści liniom lotniczym. Połączenia lotnicze już istnieją, ale tylko w bardzo małym stopniu i wykorzystać je mogą określone grupy pasażerów, np. członkowie rodzin obywateli USA.

Zakaz lotów dla pasażerów podróżujących z Wielkiej Brytanii do USA na początku roku spowodował, że znaczna część światowego rynku lotniczego zniknęła tak naprawdę z dnia na dzień. Mocno to uderzyło w wiele amerykańskich i europejskich linii lotniczych, które są w bardzo złej sytuacji finansowej.

Linie lotnicze lobbują po obu stronach Atlantyku od wiosny 2020 roku w celu wznowienia lotów turystycznych między Europą a USA. Dyskutuje się o wprowadzeniu różnych standardów, np. konieczności posiadania negatywnego wyniku testu przed lotem.

Źródło: reuters.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top