Connect with us
Tel Awiw, Izrael

Artykuły

Podróż do Izraela: od 23 maja zaszczepieni turyści z testem mają wstęp wolny

Podróż do Izraela: od 23 maja zaszczepieni turyści z testem mają wstęp wolny

Po roku Izrael wpuści zagranicznych turystów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 na swoim terytorium od 23 maja, poinformowało we wtorek izraelskie Ministerstwo Zdrowia i Turystyki.

Advertisement

Podróż do Izraela

Kraj najpierw wpuści grupy turystów, które zostały już zaszczepione. Zgodnie z planem indywidualni podróżni – osoby zaszczepione powinny móc przybyć do kraju od lipca. Wszyscy zagraniczni pasażerowie będą musieli wykazać się negatywnym testem PCR przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Izraela, donosi Reuters. Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Ben Guriona będą musieli przedłożyć test przeciwciał w celu potwierdzenia, że ​​zostali zaszczepieni.

Rząd Izraela stopniowo łagodzi środki po tym, jak kraj poczynił znaczne postępy w zakresie szczepień i odnotował spadek zarówno nowych, jak i poważnych przypadków COVID-19. Izrael rozpoczął kampanię szczepień 19 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu obie dawki szczepionki podano prawie pięciu milionom z około 9,3 miliona ludzi w tym kraju, donosi Reuters.

Od 25 stycznia 2021 roku Izrael wprowadził całkowite zamknięcie granic i lotnisk dla ruchu pasażerskiego. Umożliwia wjazd z zagranicy tylko w wyjątkowych przypadkach. Turystyka jest jednak ważna dla gospodarki kraju, a sektor cierpi z powodu pandemii.

Aktualne zasady obowiązujące w Izraelu

  • Maksymalnie 5 osób w zamkniętych pomieszczeniach i do 10 osób na otwartej przestrzeni (min. 2 m odległości i maseczka na nosie i ustach).
  • Restauracje są dostępne tylko z dostawą.
  • Sklepy z ograniczoną ilością kupujących.
  • Hotele i usługi turystyczne są otwarte na zastrzeżonych obszarach w Ejlacie nad Morzem Czerwonym oraz w Ein Bokek nad Morzem Martwym. Wejście na te miejsca jest dozwolone tylko z negatywnym wynikiem testu PCR nie starszym niż 72 godziny.
  • Aktualne informacje na temat COVID-19 i zasadach w Izraelu są dostępne na stronie internetowej izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment
//
To Top