Connect with us
Malta,

Artykuły

Malta: tylko dla zaszczepionych

Malta: tylko dla zaszczepionych

Od 14 lipca 2021 wjazd na Maltę będzie dozwolony WYŁĄCZNIE dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Związane jest to z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i nowym wariantem wirusa.

Malta – nowe zasady podróży

Malta zmieniła zasady podróży. Od 14 lipca będzie umożliwiała podróż tylko osobom, które są zaszczepione. Podróżni będą musieli przedstawić certyfikat:

  • maltański certyfikat szczepienia

albo

  • Unijny Certyfikat Covid/EU Digital Covid Certificate (od drugiej dawki szczepionki musi upłynąć min. 14 dni)

albo

  • potwierdzenie zaszczepienia dwiema dawkami, wydane przez brytyjski National Health Service (NHS Vaccination Letter – 'Coronavirus (COVID-19) vaccination confirmation: two doses received’).

Kto jest zwolniony z przedstawienia certyfikatu?

  • dzieci w wieku poniżej 5 lat (dzieci w tym wieku nie muszą być także poddawane testowi na Covid),
  •  dzieci w wieku od 5 do 11 lat – w sytuacji, gdy towarzyszący im rodzice/opiekunowie prawni posiadają uznawany przez Maltę certyfikat szczepienia; dodatkowo, dzieci w tym wieku muszą okazać negatywny wynik testu PCR (test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę).

Nowe zasady oznaczają, że nie będzie możliwe podróżowanie na Maltę z np. negatywnym testem na nowy koronawirus.

Źródło: gov.pl, traveltomalta

Loty na Maltę


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product