Connect with us
Pao de acucar (Głowa Cukru) w Rio, Brazylia

Artykuły

Brazylia: od 30 grudnia wymagany test RT-PCR

Brazylia: od 30 grudnia wymagany test RT-PCR

Brazylia była jednym z nielicznych krajów na świecie, które pozostały otwarte bez większych ograniczeń podczas pandemii. Nie był wymagany test czy kwarantanna. Zasady się jednak zmienią od 30 grudnia 2020 – przed podróżą do Brazylii trzeba będzie wykonać test RT-PCR na COVID-19 (nie starszy niż 72 godziny) i wypełnić formularz medyczny.

Advertisement

Brazylia: test na COVID-19 przed podróżą

Od 30 grudnia 2020 każdy podróżujący do Brazylii musi wykonać test RT-PCR na nowy koronawirus. Bez potwierdzenia o negatywnym wyniku pasażer nie będzie wpuszczony do tego kraju. Nie dotyczy to pasażerów poniżej 12 roku życia.

Brazylia wstrzymała loty do/z Wielkiej Brytanii ze względu na nową mutację koronawirusa.

Brazylijska metropolia Rio de Janeiro ponownie otworzyła plaże, stopniowo znosi też inne ograniczenia.

Dużo zachorowań, ale sytuację podobno jest pod kontrolą

Podczas gdy kraje na całym świecie złagodziły zasady dotyczące koronawirusa i otworzyły granice dopiero po ustabilizowaniu się sytuacji, Brazylia zdecydowała się na inny krok. Mimo rosnącej ilości przypadków otworzyła swoje granice dla turystów zagranicznych 29 lipca 2020.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top