Connect with us
Zamek w Bratysławie, Słowacja

Artykuły

Na Słowację tylko z negatywnym testem

Na Słowację tylko z negatywnym testem

Od dnia 2 listopada 2020 roku wjazd i pobyt w Republice Słowackiej oraz tranzyt przez jej terytorium jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

Podróż na Słowację z negatywnym wynikiem testu na nowy koronawirus

W związku z realizowaną akcją powszechnego ogólnokrajowego testowania na COVID-19 od dnia 2 listopada 2020 roku od godz. 5.00 na terytorium Republiki Słowackiej obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny. Zakaz ten dotyczy również turystów.

Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się na terytorium całego kraju obowiązują zarówno osoby zamieszkałe w Republice Słowackiej, jak i osoby przebywające w tym kraju czasowo np. w celach turystycznych, odwiedzin itp.

Zakaz swobodnego przemieszczania się nie obowiązuje w godzinach od 01.00 do 05.00 oraz nie dotyczy na przykład przemieszczania się do najbliższego sklepu spożywczego, przemieszczania się w celu wykonania testu na obecność nowego koronawirusa itp. (lista wyjątków – gov.pl/slowacja).

Sam wjazd na Słowację oraz tranzyt przez jej terytorium odbywa się bez znaczących kontroli granicznych. Gdyby jednak miała miejsce ze względu na braku stosownego dokumentu należy się liczyć z wysokim mandatem, którego suma może wynosić nawet 1659 euro (7,5 tysiąca zł).

Źródło: gov.pl/slowacja


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top