Connect with us
Panorama Berlina nocą, fot. Pomnik pomordowanych Żydów Europy,

Artykuły

Polska na liście podwyższonego ryzyka – podróże do Niemiec z ograniczeniami

Polska na liście podwyższonego ryzyka – podróże do Niemiec z ograniczeniami

Niemcy zdecydowali się więc od soboty (24 października) wpisać Polskę na listę podwyższonego ryzyka. Nie oznacza to zakazu podróżowania – osoby powracające z „obszarów ryzyka”, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie lub przedstawić negatywny wynik testu na nowy koronawirus.

Podróże do Niemiec z ograniczeniami od soboty 24 października

Do tej pory w przypadku podróży turystycznych do Niemiec nie było większych ograniczeń. Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną nasi zachodni sąsiedzi zdecydowali się wpisać na listę podwyższonego ryzyka Polskę (na liście znajduje się również na przykład Szwajcaria).

Osoby, które wracają z krajów podwyższonego ryzyka miałyby poddać się 14-dniowej kwarantannie lub przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 (przeprowadzonego w ciągu ostatnich 48 godzin).

Testy dla osób przybywających ze stref ryzyka są tu nieodpłatne. estowi można poddać się także w samych Niemczech (także na lotnisku albo w pobliżu dworca kolejowego). Informacje o tym, gdzie można dokonać testu w pobliżu miejsca pobytu, otrzymać można pod numerem telefonu 116 117.

Z obowiązku kwarantanny i testów zwolnione są m.in. osoby, które podróżują tranzytem przez Niemcy.

Klasyfikacja danego regionu jako obszar ryzyka ma miejsce, gdy terytorium przekroczy limit 50 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Źródło: gov.pl, rki.de


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top