Connect with us
Samolot Ryanair,

Artykuły

Ryanair planuje wznowić 40% lotów od 1 lipca

Ryanair planuje wznowić 40% lotów od 1 lipca

Irlandzka linia lotnicza zapowiedziała przywrócenie 40% ruchu lotniczego. Wszystko będzie zależeć jednak od decyzji wewnątrzunijnych i środków bezpieczeństwa. Pasażerowie będą się musieli liczyć z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi na przykład noszenia maseczek.

Zasady Ryanair od 1 lipca

Tani przewoźnik planuje wznowić 40% swoich lotów. Oznacza to wykonywanie około 1000 lotów dziennie. 

 • Linia planuje wznowić 90 tras, frekwencja lotów będzie jednak niższa.
 • Planowane jest ponowne otwarcie 80 baz w całej Europie.
 • Odprawa będzie dostępna tylko przez internet – pasażer będzie musiał dokonać online check-inu.
 • Przed wejściem do samolotu pasażerom będzie mierzona temperatura.
 • Pasażerowie (oraz serwis pokładowy) będzie zobowiązany do noszenia własnych maseczek (lub zakrycia w inny sposób nosa i usta, np. szalem).
 • Nie będzie możliwości płatności gotówką – posiłki i napoje będą specjalne zapakowane, płacić za nie będzie można bezkontaktowo kartą.
 • Działanie toalet będzie ograniczone, kolejki do WC będą zakazane.
 • Konieczne będzie również wypełnienie specjalnego formularza.

„Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE” – pasazer.com.

 • W związku z pandemią koronawirusa ilość operacji Ryanair zmalała do około 30 dziennie (głównie w ramach Wielkiej Brytanii).

„Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała. Ryanair będzie ściśle współpracował z organami zdrowia publicznego w celu zapewnienia, że loty spełniają, w miarę możliwości, skuteczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa” – Eddie Wilson, prezes Ryanair.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq2 lata temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu2 lata temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top