Connect with us
fot. AVIO INTERIERS

Artykuły

Siedzenia jing jang: włoski pomysł na podróże samolotem

Siedzenia jing jang: włoski pomysł na podróże samolotem

Problemy, z którymi mierzy się transport publiczny podczas pandemii koronawirusa może spowodować znaczące zmiany w podróżowaniu. Samoloty może nie będą już tak przepełnione, kontrola bezpieczeństwa mogłaby wyglądać trochę inaczej… 

Włoska dizajnerska firma Aviointeriors przedstawiła swój pomysł na to, jakby miało wyglądać wnętrze samolotu i układ siedzeń. Zamiast pustego środkowego siedzenia o którym się zaczęło wspominać jako jedno z prostszych rozwiązań firma proponuje dizajnerskie siedzenia, które na pierwszy rzut oka przypominają jing jang.

fot. AVIO INTERIERS
fot. AVIO INTERIERS

Dystans w kształcie litery S

Projektanci zaprezentowali koncepcję o nazwie Glassafe. Jest to produkt zaprojektowany w celu stworzenia społecznego dystansu podczas lotu bez utraty miejsc przez linie lotnicze. To w zasadzie sprytny obrót siedzeń środkowych i dodanie ochronnej szyby na wysokości twarzy pasażera. Oczywiście to ustawienie można wprowadzić dla istniejących modeli samolotów.

Pasażerowie w przejściu i na siedzeniu przy oknie mieliby fotele zwrócone do przodu, zaś pasażerowie na środkowym siedzeniu – w przeciwnym kierunku. Pod względem koncepcyjnym nie jest to nic odkrywczego, linie lotnicze stosują podobny układ w przypadku wyższych klas, takich jak biznes.

fot. AVIO INTERIERS
fot. AVIO INTERIERS

Samo obrócenie siedzeń nie zapewniłoby jeszcze niezbędnego dystansu społecznego. Aby zapewnić dodatkową ochronę, firma Aviointeriors zaprojektowała dużą przezroczystą pleksi wokół górnych części foteli, która skutecznie chroni każdego pasażera przed bezpośrednim kontaktem z pasażerami siedzącymi obok.

Jeśli dodamy do tego fakt, że filtry powietrza HEPA w samolotach mogą filtrować wszystkie wirusy rozprzestrzeniające się w powietrzu, mamy całkiem interesującą alternatywę, co powiesz?

Oczywiście żadne rozwiązanie nie jest idealne. Nawet taka zmiana konfiguracji wymagałaby zmiany protokołów bezpieczeństwa i przepisów. Ponadto niektórzy pasażerowie nadal siedzą blisko siebie, więc latanie w ten sposób byłoby możliwe tylko za maseczką na twarzy.

Źródło informacji: https://simpleflying.com/economy-yin-yang-seating/

Źródło fotografii: AVIO INTERIERS


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top