Connect with us
Pelikan-Trend-Foto©DianaMrazikova-azikova-84 (1)

Artykuły

Koronawirus i aktualna sytuacja: Stanowisko CEO Flipo i Pelikan

Koronawirus i aktualna sytuacja: Stanowisko CEO Flipo i Pelikan

W związku z sytuacją na świecie przedstawiamy stanowisko CEO Flipo i Pelikan, Tatiany Ondrejkovej.

Szanowni klienci Flipo, mili przyjaciele!

Aktualna sytuacja związana z działaniami tymczasowymi i zapobiegawczymi przeciwko rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa i choroby Covid-19 w naszym kraju oraz za jego granicami staje się coraz bardziej poważna i nikt z nas nie miałby tego lekceważyć lub też ignorować.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wczoraj oznaczyła rozprzestrzenianie się nowego wirusa jako globalną pandemię. Chiny, Iran, Włochy i Korea Południowa są tymczasowo i w celach zapobiegawczych hermetycznie zamknięte. USA od 13 marca wstrzymują w znaczący sposób podróże z Europy na najbliższe 30 dni. Na Słowacji, gdzie znajduje się siedziba Flipo.pl, od dzisiejszego rana rząd ogłosił tymczasowo i zapobiegawczo sytuację nadzwyczajną.

Pelikan, właściciel Flipo.pl, działa w branży turystycznej więcej jak 15 lat. Za ten czas firma stała się liderem na słowackim rynku w sprzedaży biletów lotniczych i wycieczek, który uprzyjemnia podróżowanie również mieszkającym w pięciu innych krajach, w tym Polsce.

Udało się nam to również dlatego, że zawsze i niezależnie od okoliczności starliśmy się z Wami, naszymi klientami, komunikować otwarcie, bezpośrednio, bez owijania w bawełnę. I tego nie zamierzamy zmienić.

Czy dotyczy to pięknych i przyjemnych chwil z podróży, czy też mniej przyjemnych, ciężkich momentach w branży podróżniczej, jakimi są nagłe anulacje lotów i wycieczek lub też bankructwa naszych partnerów – linii lotniczych i innych biur podróży.

Sami widzicie, że trwające rozprzestrzenianie się wirusa zmusza prawie każde państwo na świecie wprowadzać coraz bardziej drastyczne ograniczenia, które mają negatywny wpływ na plany podróżnicze i ekonomię.

Prosimy Was, naszych klientów, o cierpliwość i zrozumienie podczas kontaktu z naszym działem pomocy klienta w ciągu najbliższych tygodni. A w przypadku błędów, które się pojawią, łagodniej niż zwykle.

Dział pomocy klienta Flipo (i całej firmy Pelikan) już od kilku tygodni robi wszystko, co jest w jego siłach, żeby pomóc, znaleźć rozwiązanie w często bardzo skomplikowanych sytuacjach. Przyznajemy, nie jest to łatwe, ze względu na to, że sytuacja zmienia się dosłownie z godziny na godzinę.

Jestem przekonana, że wspólnie razem sobie z tym poradzimy i że wszystkie Wasze plany podróżnicze, które rozprzestrzenianie się wirusa tymczasowo wstrzymało, przełożycie na później i ponownie wrócicie z zaufaniem do nas.

Całkowicie rozumiem każdemu zdenerwowaniu i gniewu za niektóre późne lub niepełne odpowiedzi od moich kolegów z działu pomocy klienta. W ich imieniu za jakiekolwiek nieprzyjemności – przepraszam.

Niestety, sytuacja stała się globalna i nawet my, lider na słowackim rynku podróżniczym nie jesteśmy w stanie zapewnić stuprocentowego działu pomocy każdemu w taki sposób, jak za normalnych okoliczności. 

Chodzi o sytuację, na którą żadna firma nie jest w stanie się przygotować.

Niestety, nie jesteśmy w stanie zapewnić w podobnych przypadkach, które pojawiają się raz na kilka lat, kolejnych stu czy większej ilości agentów, którzy dzięki szkoleniom i doświadczeniu mogliby zapewnić tą najlepszą obsługę. 

Możecie mi wierzyć, że wszyscy we Flipo i Pelikan staramy się co w naszych siłach, żeby każdy klient otrzymał pomocną dłoń najszybciej jak to będzie możliwe.

Jeśli kontaktowaliście się z naszym działem pomocy elektronicznie, prosimy, że wysyłajcie kolejnej wiadomości. Jeśli próbowałeś się z nami skontaktować telefonicznie i nawet za trzecim razem nie udało Ci się połączyć z konsultantem, prosimy, napisz e-mail na [email protected] ze szczegółami sprawy. Moi koledzy będą starali się jak najszybciej z Tobą skontaktować.

Nieuzasadniona presja, gniew, arogancja i niepokój powodują niepotrzebny stres, który może spowodować niepotrzebne błędy, które mogą spowodować opóźnienie rozwiązania sytuacji i planów podróżniczych.

Dlatego proszę, pamiętajcie, że my też jesteśmy tylko ludźmi i mamy podobne obawy. Tymczasowe i prewencyjne środki zapobiegawcze dotyczą również nas.

Robimy wszystko, co w naszych siłach, żeby reagować na Wasze wiadomości i telefony oraz pracujemy nad tym, żeby je rozwiązać najszybciej i najlepiej to możliwe. Zapewniam, że nie ignorujemy żadnej wiadomości i nie chowamy głowy w piasek. 

Dziękuję za cierpliwość, empatię i zrozumienie, wierzę, że ze względu na możliwe negatywne doświadczenie z naszym działem pomocy klienta w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i choroby Covid-19 nie odradzi Cię od naszej firmy.

W imieniu kolegów i swoim, po ludzku i szczerze – DZIĘKUJĘ.

Tatiana Ondrejková,

CEO biura podróży Pelikán i serwisu Flipo.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top