Connect with us
Reine, Lofoty, Norwegia

Artykuły

Malownicza Skandynawia: Norwegia, bilety od 71 zł

Malownicza Skandynawia: Norwegia, bilety od 71 zł

Kraje Skandynawskie fascynują swoją przyrodą, krajobrazami i jakością życia. Można tu zobaczyć zorzę polarną, wynająć pokój w lodowym hotelu i oniemieć patrząc na cuda natury. O malowniczej Szwecji i Danii pisaliśmy już wcześniej, teraz czas na Norwegię.

Advertisement

Ålesund od 71 zł

Ålesund (Aalesund) znajdujący się na zachodnim wybrzeżu to miasto portowe, położone jest na półwyspie i kilku wyspach. Obowiązkowo udaj się na wzgórze Aksla, skąd rozpościera się malowniczy widok na okolice. Pobliskie wysepki połączone są mostami lub można na nie dotrzeć promem.

  • Do Aalesundu polecisz z Katowic i Gdańska
Katowice/Gdańsk Lot bezpośredni Aalesund Lot bezpośredni Katowice/Gdańsk
od 71 Rezerwacja
Widok na Aalesund, Norwegia
Widok na Aalesund, fot. Marc Elicagaray Dreamstime.com

Bergen od 72 zł

Znajdujące się na liście dziedzictwa UNESCO Bergen nazywane jest bramą do fiordów. Zachwyca swoimi drewnianymi domkami z XVIII wieku i Bryggen, słynnym zespołem drewnianych zabudowań w pobliżu portu. Malowniczy widok na miasto zobaczysz udają się na szlak pieszy na pobliski szczyt Fløyen. Jest to jeden z siedmiu szczytów górskich, które otaczają Bergen. Znajduje się na wysokości 399 m n.p.m. Innym punktem widokowym na miasto jest Ulriken (643 m n.p.m.).

  • Do Bergen polecisz z Warszawy, Gdańska, Katowic i Krakowa
4 miasta Lot bezpośredni Bergen Lot bezpośredni 4 miasta
od 72 Rezerwacja
Bergen ze szczytu Floyen, Norwegia
Bergen ze szczytu Floyen, fot. Alyssand Dreamstime.com

Bodø od 114 zł

Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu z Gdańska do Bodø można łatwo dotrzeć do środkowej Norwegii. Okolice Saltfjorden warto zwiedzić pieszo lub wypożyczając samochód. To też doskonała okazja do zorganizowania wycieczki na Lofoty. Z Bodø można popłynąć promem do Moskenes i dalej zwiedzić m.in. malowniczą miejscowość Reine.

  • Do Bodo polecisz z Gdańska
Gdańsk Lot bezpośredni Bodo Lot bezpośredni Gdańsk
od 114 Rezerwacja
Reine, Lofoty, Norwegia
Reine, Lofoty, fot. Iakov Kalinin Dreamstime.com

Oslo od 71 zł

Stolicę Norwegii, Oslo można ugryźć na różne sposoby. Fani kryminałów mogą wybrać się śladami Harry’ego Hola, malarstwa – po stopach Edvarda Muncha, który był związany z miastem (odwiedzając np. Ekeberg, którego krajobraz wykorzystał malując “Krzyk”) lub architektury. Okolice Oslofjorden to idealne miejsce na wycieczki do lasu, przejażdżki na rowerze i rejsy po zatoce.

  • Do Oslo polecisz z Gdańska, Katowic, Warszawy i Krakowa
4 miasta Lot bezpośredni Oslo Lot bezpośredni 4 miasta
od 71 Rezerwacja
Oslo Opera House, Oslo Norwegia
Oslo Opera House, fot. Vichaya Kiatyingangsulee Dreamstime.com

Stavanger od 106 zł

Okolice centrum to malownicze drewniane domki (Stavanger Gamle). Region Stavanger znany jest jednak przede wszystkim z niesamowitych fiordów i skalistych klifów. Około 35 km od Stavanger znajduje się Preikestolen, 604-metrowy klif. Płaski wierzchołek jest celem turystów spragnionych zapierających dech w piersiach widoków. Niesamowite wrażenia czekają tych, którzy wybiorą się na Kjerag, gdzie znajduje się zaklinowany pomiędzy dwiema skałami wielki głaz.

  • Do Stavanger polecisz z Katowic, Gdańska i Krakowa
3 miasta Lot bezpośredni Stavanger Lot bezpośredni 3 miasta
od 106 Rezerwacja
Preikestolen, Norwegia
Preikestolen, fot. Petrajz Dreamstime.com

Tromsø od 145 zł

Tromsø znajduje się w północnej Norwegii, 350 km za kołem polarnym. Największą atrakcją jest Fjellheisen na którą można wejść pieszo lub wjechać kolejką. Z góry rozpościera się przepiękny widok na miasto i okolice. W Tromsø jest też browar Mack oraz najstarsze kino, które zostało otwarte w 1915 roku. Region jest idealny na obserwację zorzy polarnej i wycieczki psim zaprzęgiem.

  • Do Tromso polecisz z Gdańska i Krakowa
Gdańsk/Kraków Lot bezpośredni Tromso Lot bezpośredni Gdańsk/Kraków
od 145 Rezerwacja
Zorza polarna nad Tromso
Zorza polarna nad Tromsø, fot. Alexander Shalamov Dreamstime.com

Trondheim od 114 zł

Od końca XX wieku do początków XIII wieku Trondheim było stolicą wikińskiej Norwegii. Ze względu na położenie i klimat miasta to jeden z ważniejszych ośrodków sportowych. Odbywa się tu Puchar Świata w skokach narciarskich. Okolice Trondheim nadają się idealnie na piesze wędrówki. Niedaleko miasta znajduje się park Bymarka wraz z najwyższym szczytem Storheia (565 m n.p.m.).

  • Do Trondheim polecisz z Gdańska
Gdańsk Lot bezpośredni Trondheim Lot bezpośredni Gdańsk
od 114 Rezerwacja
Trondheim drewniane domki
Drewniane domy w Trondheim, fot. Maxwell De Araujo Rodrigues Dreamstime.com
Click to comment
//
To Top