Connect with us
Najlepsze zorze polarne zobaczysz w NorwegiiashNajlepsze zorze polarne zobaczysz w Norwegii, fot.

Artykuły

Gdzie zobaczyć zorzę polarną?

Gdzie zobaczyć zorzę polarną?

Niesamowity pokaz świateł, barw i dźwięków – zorza polarna jest zjawiskiem, które fascynuje. Gdzie i kiedy zobaczyć zorzę polarną?

Zorza polarna występuje głównie poza kołem podbiegunowym, ale nie oznacza to, że nie może pojawić się na południu Europy lub Australii. Najlepiej ją widzieć między połową września a połową marca. Warto też wziąć pod uwagę to, że zorzę widać w miejscach oddalonych od miast.

Dokąd lecieć, żeby zobaczyć na własne oczy aurorę? Polecamy 4 europejskie destynacje gdzie zobaczysz przepiękną zorzę polarną.

Islandia

Islandia jest idealnym miejscem na obserwowanie zorzy polarnej. Widoczna jest ona nawet w okolicach Reykjaviku. Wyspa nazywana jest Ziemią Lodu i Ognia. Czarne plaże, gejzery, wodospady, lodowce i dziewicza przyroda. Islandia działa jak magnes i przyciąga turystów z całego świata, żeby poczuli się tu jak w miejscu nie z tej Ziemi.

Thórsmörk, Islandia
Thórsmörk, fot. Jonatan Pie Unsplash
Park Narodowy Thingvellir, Islandia
Park Narodowy Thingvellir, fot. Kym Ellis Unsplash

Ålesund, Norwegia

Ålesund jest miastem portowym znajdującym na kilku wyspach. Słynie ze swojej architektury w stylu Art Nouveau. Odbywają się tu liczne festiwale. Niedaleko Ålesund znajduje się ptasia wyspa Runde, która jest jedną z największych ptasich kolonii w Norwegii, w tym maskonurów.

Najlepsze zorze polarne zobaczysz w NorwegiiashNajlepsze zorze polarne zobaczysz w Norwegii, fot.
Najlepsze zorze polarne zobaczysz w Norwegii, fot. Thomas Lipke Unsplash

Tromsø, Norwegia

Tromsø znajduje się w północnej Norwegii, 350 km za kołem polarnym. Największą atrakcją jest Fjellheisen na którą można wejść pieszo lub wjechać kolejką. Z góry rozpościera się przepiękny widok na miasto i okolice. W Tromsø jest też browar Mack oraz najstarsze kino, które zostało otwarte w 1915 roku.

Zorza polarna w okolicach Tromso, Norwegia
Zorza polarna w okolicach Tromso, fot. Akira Hojo Unsplash
Wybierz się do norweskiego Tromso obserwować zorze polarne,
Wybierz się do norweskiego Tromso obserwować zorze polarne, fot. Bjørn Are With Andreassen Unsplash

Spitsbergen, Norwegia

Spitsbergen jest największą wyspą Norwegii, położona jest w archipelagu Svalbard. Mieszka tu ok. 3 tys. osób, które żywią się rybołówstwem i eksploatacją złóż węgla kamiennego. Żyją tu również niedźwiedzie polarne.

Zorza na Svalbardzie
Zorza na Svalbardzie, fot. Noel Bauza Pixabay

Na Svalbard do Longyearbyen dolecisz z przesiadką z linią Scandinavian. Tanie bilety lotnicze do Norwegii kupisz na flipo.pl.

Zorza polarna
Zorza polarna widziana z kosmosu, fot. NASA Unsplash

Gdzie zobaczyć zorzę polarną?


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top