Connect with us
Preikestolen,

TOP oferty

Okolice Stavanger

Okolice Stavanger

Region Stavanger w Norwegii znany jest jednak przede wszystkim z niesamowitych fiordów i skalistych klifów. Przedstawiamy najlepsze miejsca, które warto zobaczyć niedaleko Stavanger.

  • Dlaczego opłaca się zarezerwować bilet na Flipo.pl? Rezerwując bilet przez Flipo.pl na każdym kroku jesteś informowany o wybranym locie, warunkach, zasadach płatności. W przypadku niejasności możesz skontaktować się z nami telefonicznie, napisać mailaczy dać znać na WhatsApp. Z działem pomocy klienta możesz rozmawiać po polsku i angielsku.

Gamle Stavanger – najstarsza część miasta

Historyczna część Stavanger zachwyca odrestaurowanymi drewnianymi domkami, które zostały zbudowane na przełomie XVIII i XIX wieku. Po II wojnie miały zostać zrównane z ziemią, na szczęście dzięki sprzeciwu głównego architekta zostały zachowane. Z biegiem lat rozpadające się budynki zaczęły być modne i popularne. Odnowione niskie domki są obecnie jedną z głównych atrakcji w Stavangerze.

Stavanger, Norwegia
Stavanger, fot. Alexey Topolyanskiy Unsplash

Plaże w okolicach Stavanger

Popularnym miejscem wśród mieszkańców Stavanger jest plaża Godalen, oddalonej kilka minut jazdy rowerem z centrum miasta. Norwegia i surfing? Tak! Okolice Stavanger to dobre miejsce dla miłośników fal. Warto wybrać się na północny zachód od miasta na plażę Sandestranda. Na południe od Stavanger znajduje się Hellestø, która zadowoli nie tylko surferów, ale również nurków oraz miłośników spacerów nad brzegiem morza.

W pobliżu lotniska znajduje się idealne miejsce do obserwacji nie tylko lądujących samolotów, ale też klimatycznych zachodów słońca – Solastranden.

Preikestolen

Norwegia słynie z fiordów i zapierających dech w piersiach widoków. Jednym z symboli jest klif Preikestolen, który ma 604 m wysokości. Roztaczający się z niego widok na fiord Lysefjord jest jednym z najpiękniejszych w całym kraju. Na Preikestolen prowadzi górski szlak, trud wspinaczki wynagradza przepiękny widok.

Preikestolen,
Preikestolen, fot. Alexey Topolyanskiy Unsplash

Kjerag

Wyprawa na Kjerag jest jedną z atrakcji w okolicach Stavanger, którą wybierają miłośnicy wspinaczek i BASE jumpingu (skoków spadochronowych). Jeśli nie masz lęku wysokości i strachu – wejdź na Kjeragbolten, zaklinowany między dwiema skałami głaz. Po drugiej stronie fiordu można zobaczyć Preikestolen.

Kjerag, Norwegia
Kjerag, fot. Jonathan Reichel Pixabay

Sverd i fjell

Monument upamiętnia bitwę z IX wieku. Najwyższy z mieczy ma ponad 9 metrów wysokości i symbolizuje króla, który zwyciężył, dwa mniejsze zaś reprezentują przegranych władców. Rzeźba znajduje się kilka kilometrów od Stavanger i została osłonięta na początku lat 80-tych XX wieku.

Sverd i fjell, Miecze w skale, Stavanger
Sverd i fjell, Miecze w skale, fot. John Baylis Pixabay

Loty do Stavanger


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top