Connect with us
Løvstakken, Bergen,

TOP oferty

Loty do Bergen już od 154 zł

Loty do Bergen już od 154 zł

Wybierz się do Bergen, nazywanego bramą do fiordów. Udaj się na spacer do portu i podziwiaj drewniane domki oraz zacumowane łodzie. Wybierz się na pobliskie szczyty i nie zapomnij lornetki!  

Ulica Bryggen

Bryggen to jednoznacznie wizytówka miasta. Pochodzące z początków XVIII wieku kolorowe drewniane domki przyciągają uwagę i są niesamowicie fotogeniczne.

Bryggen, Bergen
Bryggen, Bergen, fot. Michael Fousert Unsplash

Muzeum KODE

Muzeum sztuki KODE to jedno z największych muzeów sztuki, rzemiosła, projektowania i muzyki w krajach nordyckich. Znajduje sie tu ponad 50 tysięcy obiektów i eksponatów.

Wzgórza Bergen

Bergen otacza siedem wzgórz. Malowniczy widok na miasto zobaczysz udają się na szlak pieszy na pobliski szczyt Fløyen. Znajduje się na wysokości 399 m n.p.m. Innym punktem widokowym na miasto jest Ulriken (643 m n.p.m.).

Løvstakken, Bergen,
Løvstakken, Bergen, fot. Sharon Christina Rørvik Unsplash
Kolejka linowa na Ulriken Bergen
Kolejka linowa na Ulriken, fot. Momentista Unsplash

Fantoft stavkirke

Kościół klepkowy znajduje się w dzielnicy Fana. W wyniku pożaru uległ zniszczeniu, ale został odbudowany w latach 90-tych.

Fantoft stavkirke, Bergen
Fantoft stavkirke, fot. hervé Lucas Pixabay

Rejs po fiordach

Wybierz się na rejs statkiem po fiordach. Jak lepiej poznać okolicę niż z perspektywy wody? Zobacz strome wzniesienia górskie, wodospady i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Informacje o rejsach po fiordach znajdziesz na stronie visitbergen.com.

Wybierz się w Rejs po okolicach Bergen
Wybierz się w Rejs po okolicach Bergen, fot. Miguel Ángel Sanz Unsplash

Skandynawia: Norwegia

Zastanawiasz się nad urlopem albo wypadem do Norwegii? Zapraszamy do naszego zestawienia lotów do malowniczej Skandynawii i norweskich miast.

The Flåm – pociągiem po Norwegii

Wybierz się w podróż pociągiem po najbardziej stromej kolei – podczas 50-minutowej jazdy The Flåm pokonuje się 900 metrów wysokości. Gwarantowane są tu najbardziej zachwycające widoki – wodospady, dzikie rzeki, malownicze szczyty górskie. Trasa prowadzi z Myrdal do Flåm i jest jedną z odnóg Bergensbanen, która łączy Bergen z Oslo.

Inspiracja podróżnicza: Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie.

Flåm, Bergen
Flåm, fot. Meriç Dağlı Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (4 votes)
//
To Top