Connect with us
Metro w Sztokholmie,

Artykuły

Sztokholm na weekend, bilety lotnicze od 90 zł

Sztokholm na weekend, bilety lotnicze od 90 zł

Sztokholmie jest miastem leżącym na 14 wyspach. Znajduje się tu wiele zabytków i muzeów. Wybraliśmy dla Ciebie TOP 5, które musisz zobaczyć lub spróbować będąc w “stolicy Skandynawii”.

Advertisement
  • Do Sztokholmu polecisz z Warszawy, Poznania, Gdańska, Katowic i Krakowa.
5 miast Lot bezpośredni Sztokholm Lot bezpośredni 5 miast
od 90 Rezerwacja

Mogłoby Cię zainteresować: FLIPOMANIA: jak kupić bilety za jeszcze mniej? Grono naszych czytelników rozrasta się coraz bardziej. Wszystkich nas łączy taka sama pasja – podróżowanie. DZIĘKI TEMU KODOWI ZNIŻKOWEMU TWOJE BILETY BĘDĄ TAŃSZE NIŻ U LINII LOTNICZYCH!

Södermalm, dzielnica hipsterów

Dzielnica młodych projektantów, dizajnerskich sklepów i hipsterskich kawiarni, nazywana jest również SoFo. Położona jest w południowej części centrum miasta. Tu można na własnej skórze przekonać się, co to jest skandynawski styl.

Dzielnica Södermalm, Sztokholm, Szwecja
Dzielnica Södermalm, fot. Cumulus Dreamstime.com

Przejażdżka metrem

Sztokholm może się pochwalić jednymi z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych peronów metra. 90 stacji ma specjalny wygląd, który powstał ze współpracy z różnymi artystami. Warto zaplanować podróż metrem po mieście tak, żeby odwiedzić najdłuższą wystawę. Solna Centrum z zielono-czerwonymi ścianami, Tekniska Högskolan z elementami naukowymi, Thorildsplan przypominające grę wideo lub Hallonbergen z dziecięcymi obrazkami.

Metro w Sztokholmie, Szwecja
Metro w Sztokholmie, fot. Svetlana Day Dreamstime.com

Muzeum okrętu “Vasa”

Jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Szwecji. Okręt miał być najważniejszym ze szwedzkich statków. Został zbudowany na początku XVII wieku i miał wypłynąć w kierunku Polski, ówczesnego wroga Szwecji, ale podczas uroczystego wypłynięcia pod naporem wiatru przechylił się i zatonął. Po 333 latach został wydobyty, odnowiony i można go w całości obejrzeć w muzeum. Bilet wstępu kosztuje 130 koron.

Muzeum Vasa, Sztokholm, Szwecja
Muzeum Vasa, fot. Alexander Tolstykh Dreamstime.com

ABBA The Museum

Muzeum zostało otwarte w 2103 roku i jest poświęconej najbardziej znanemu szwedzkiemu zespołu, ABBA. Znajduje się tu dosłownie wszystko, co jest związane z zespołem. Odwiedzający mogą przeczytać historię grupy, posłuchać muzyki oraz zobaczyć stroje członków, które nosi podczas koncertów lub w wideoklipach. Atrakcją jest tu możliwość wirtualnego występu podczas którego można poczuć się jak członek ABBY. Bilet wejścia kosztuje 250 koron.

Fika

Szwedzi są miłośnikami kawy. I z tego powodu też każdy powód, żeby ją wypić i spotkać się ze znajomymi jest wręcz obowiązkowy do prawidłowego funkcjonowania każdego Szweda. Taka przerwa odbywa się w pracy, domu, uczelni, służy też jako nieformalne spotkanie podczas którego można pogadać i poplotkować ze znajomymi lub innymi osobami w kawiarni lub palarni kawy. Jeśli ktoś Ci powie “Fikadags”, to wiedz, że to “czas na fikę” a powód nie jest aż tak ważny.

Szwedzka fika
Szwedzka fika, fot. Multiart61 Dreamstime.com

Jak dolecieć do Sztokholmu

Miasto jest obsługiwane przez cztery lotniska: Arlanda, Bromma, Skavsta i Vasteras. Najtańsze loty do Sztokholmu odbywają się na lotnisko Sztokholm Skavsta, które położone jest ok. 100 km od Sztokholmu. Dolecisz tu Ryanairem z Gdańska, Krakowa, Poznania i Warszawy (lotnisko Modlin) lub Wizzairem z Gdańska, Katowic, Poznania, Szczecina, Warszawy (lotnisko Chopina) i Wrocławia). Trasę Warszawa Chopina – Arlanda obsługuje Polski LOT. Bilety do Sztokholmu kupisz na stronie flipo.pl.

5 miast Lot bezpośredni Sztokholm Lot bezpośredni 5 miast
od 90 Rezerwacja

Jak dojechać z lotniska do centrum Sztokholmu

Z lotniska Skavsta można dojechać do centrum Sztokholmu autobusem Flygbussarna lub kombinacją lokalnych autobusów i pociągu. Z lotniska Arlanda można dojechać autobusem Flygbussarna lub Flygturen Swebus lub pociągiem.

Click to comment
//
To Top