Connect with us
Wyspa Ko Phi Phi położona jest między wyspą Phuket a stałym lądem, Tajlandia

Artykuły

Tajlandia chce znieść kwarantannę dla osób zaszczepionych

Tajlandia chce znieść kwarantannę dla osób zaszczepionych

Tajlandia chce otworzyć swoje najpopularniejsze miejsca docelowe bez kwarantanny w lipcu, kiedy 70% populacji zostanie zaszczepionych. Choć rząd chciał wyznaczyć datę otwarcia Tajlandii bez obowiązkowej kwarantanny 1 października 2021, jeden z ministrów zaproponował przesunięcie terminu na lato w wybranych rejonach – Phuket, Phang-Nga i Krabi.

Podróże do Tajlandii

Na przykład Phuket mógłby zostać otwarty 1 lipca, a odwiedzający mogliby podróżować po pozostałej części kraju po pierwszym tygodniu kwarantanny z ujemnym wynikiem testu. Od przyszłego miesiąca Tajlandia rozpocznie tygodniową kwarantannę zamiast dwutygodniowej kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych. Dlaczego akurat te regiony? Regiony Phuket, Phang-Nga i Krabi generują ok. 20% całkowitego dochodu z turystyki w Tajlandii.

Wstępny plan miał zostać omówiony przez rząd Tajlandii 19 marca.

Od października 2020 Tajlandia otworzyła swoje granice dla pierwszych turystów od początków pandemii COVID-19. Turyści muszą m.in. udać się na dwa tygodnie do państwowej kwarantanny, dopiero po jej zakończeniu mogą rozpocząć podróże.

Phuket, Tajlandia,
Phuket, Tajlandia, fot. Vitaly Sacred Unsplash

Źródło: BangkokPost, traveloffpath


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top