Connect with us
Nowy Jork, USA

Artykuły

NYC inaczej, bilety do Nowego Jorku

NYC inaczej, bilety do Nowego Jorku

Statua Wolności, Empire State Building, Central  Park – to tylko niektóre z obowiązkowych punktów zwiedzania Nowego Jorku. Bardziej „wścibskim” turystom proponujemy top 5 miejsc i jeden gratis, które pokażą, że Wielkie Jabłko ma też wiele nieoczywistych atrakcji.

Następny przystanek: City Hall Station

Odkryj najstarszą stację metra w Nowym Jorku, City Hall Station, która znajduje się na Dolnym Manhattanie. Otworzyli ją w 1904 roku, z czasem jak zaczęto rozbudowywać sieć metra stacja była coraz mniej używana, od 1945 roku jest nieczynna. Ciągle jednak ma swój wdzięk: mosiężne żyrandole i zielone kafelki wyróżniają ją na tle innych, bardziej zaniedbanych stacji w Nowym Jorku. Stacja nie jest jednak zamknięta całkowicie, przebiegające przez nią tory wykorzystuje 6 linia metra, która w City Hall Station zwalnia, dzięki czemu można przyjrzeć się jeden z najpiękniejszych peronów metra na świecie.  Można również zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o jej historii.

Przystanek City Hall Station, Nowy Jork
Przystanek City Hall Station, fot. Demerzel21 Dreamstime.com

Spacer po High Line

High Line jest parkiem o długości 2 kilometrów. Nie jest to może aż tak interesujące jak to, że leży na torach kolejowych. Tor, który wyłączyli z użytku w 1980 roku przebiegał po dawnym wiadukcie. Park więc znajduje się dość wysoko, co też gwarantuje piękne widoki na industrialną część Manhattanu. Jest idealnym miejscem na chwilę odpoczynku, wieczorami organizowane są tu różne atrakcje, można tańczyć sambę, obserwować gwiazdy przez teleskop, ale głównie odetchnąć pełną piersią i poczuć się na chwilę jak w zaczarowanym ogrodzie w centrum miasta.

Park High Line, Nowy Jork
Park High Line, fot. Albachiaraa Dreamstime.com

Ogród botaniczny na Brooklynie

Oaza zieleni w betonowej dżungli rozciągająca się na 21 hektarach powierzchni. Ogród jest jednym z piękniejszych ogrodów botanicznych na świecie. Ma wiele urokliwych zakątków, jedno z największych wrażeń wywiera część japońska, zbudowana w latach 1914-1915. Mieszają się w niej elementy starożytnego i nowoczesnego postrzegania przestrzeni. Widok na Torii (czerwoną bramę, oznaczającą przejście ze świata doczesnego do świata bogów) wśród kwitnących czereśni na długo pozostanie w pamięci. Zwłaszcza w okolicach kwietnia, kiedy większość z 42 gatunków wiśni zaczyna kwitnąć.

Ogród japoński w ogród botaniczny, Brooklyn, Nowy Jork
Ogród japoński w ogród botaniczny, Brooklyn, fot. Demerzel21 Dreamstime.com

Przedstawienie na Broadwayu, albo poza Broadwayem

Oczywiście jeśli nadarzyłaby się taka możliwość, kto by odmówił czaru i blasku sławnego Broadwayu, ale bądźmy szczerzy, płacić za przedstawienie nawet tyle co za bilet lotniczy jest szaleństwem. Z tego też powodu zrodziła się inicjatywa Off-Broadway, którą oferuje na przykład Theatre Row w centrum Manhattanu. Obecnie oznacza profesjonalny nowojorski teatr z liczbą miejsc od 100 do 499, który ma ambicje być również wystawiony na Broadwayu. Ciekawą inicjatywą jest też Off-off-Broadway, który dotyczy grupy mniejszych, niezależnych teatrów z liczbą miejsc do 100.

Teatr,
Teatr, fot. Corradobarattaphotos Dreamstime.com

Panorama miasta z dachu baru

Chyba żadne inne miasto na świecie nie jest tak jasne, jak Nowy Jork. Po zmroku nabiera innego charakteru, szkoda więc nie skorzystać z okazji i nie wybrać się na jeden z drapaczy chmur: Empire State Building, Rockefeller Center, czy też One World Trade Center. Jest jednak tańsza wersja dzięki której zobaczysz miasto jak na dłoni, wiele barów na swoich dachach oferują brunche i przekąski „z widokiem”.

Restauracje na dachach są poplularnymi miejscami w Nowym Jorku, NYC
Restauracje na dachach są poplularnymi miejscami w Nowym Jorku, fot. Flowertiare Dreamstime.com

Tanie loty do Nowego Jorku

Zarezerwuj tanie loty do Nowego Jorku na Flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (7 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product