Connect with us
Wyspy San Blas, Panama

TOP oferty

Panama od 1779 zł, te najlepsze wyspy Panamy

Panama od 1779 zł, te najlepsze wyspy Panamy

Panama jest jedną z destynacji, które Lonely Planet wybrał w 2019 roku jako TOP kierunek. Znajdziesz tętniące życiem miasta, przepiękne plaże, zachwycające parki i dziką przyrodę.

Krótki przewodnik po najlepszych miejscach w Panamie przeczytasz u nas.Przedstawiamy te najlepsze wyspy Panamy, które warto odwiedzić. Zarezerwuj bilety do Panamy, załóż na głowę kapelusz panamski i spędź niezapomniany czas!

Loty do Panamy od 1779 zł

Wyspy Panamy na Morzu Karaibskim

Archipelag Bocas del Toro

Archipelag wysp Bocas del Toro znajdziesz w północno-zachodniej części Panamy. Oddziela on Zatokę Almirante i Lagunę Chiriquí od otwartego Morza Karaibskiego. W ramach archipelagu znajduje się kilka wysp. Cayos Zapatilla i Cayos Zapatilla Północna objęte są ochroną parku morskiego Parque Nacional Marino Isla Bastimentos. Wyspa Bastimentos jest jedną z największych w Panamie, wytyczonych jest tu kilka szlaków turystycznych, które prowadzą m.in. przez gęstą dżunglę. Jednym z najbardziej popularnych plaży na Bastimentos jest Playa Pata Rojo, która zawdzięcza swoją nazwę małym czerwonym żabom, które żyją w pobliskim lesie. Na wyspie Colón znajduje się stolica prowincji, Bocas del Toro.

Wyspa Cayos Zapatilla, Panama
Wyspa Cayos Zapatilla, fot. Seadam Dreamstime.com
Drzewołaz karłowaty na wyspie Bastimentos, Panama
Drzewołaz karłowaty na wyspie Bastimentos, fot. Seadam Dreamstime.com
Plaże na wyspie Colón, Panama
Plaże na wyspie Colón, fot. SimonDannhauer Dreamstime.com

Wyspa Escudo de Veraguas

Isla Escudo de Veraguas znajdziesz w Zatoce Moskitów. Dzięki swojej izolacji tutejsza fauna i flora jest bardzo zróżnicowana. Escudo de Veraguas zamieszkuje m.in. leniwiec karłowaty. Wyspa była do końca XX wieku prawie niezamieszkana, obecnie żyją tu rodziny rybaków. Escudo de Veraguas to super miejsce, żeby poznać podwodny świat.

Leniwiec, wyspa Escudo de Veraguas Panama
Leniwiec, fot. Christian Edelmann Dreamstime.com

Isla Grande

Wyspa Grande położona jest niedaleko Portobelo w prowincji Colón. Jest popularna wśród turystów ze względu na możliwość uprawiania sportów wodnych: surfingu czy też nurkowania. Najpopularniejsze plaże to Playa Isla Grande i Playa de la Punta w południowo-zachodniej części.

Isla Grande, Panama
Plaże na Isla Grande, fot. Rechitan Sorin Dreamstime.com

Archipelag San Blas

Archipelag San Blas znajdujący się wzdłuż wybrzeża Panamy na Morzu Karaibskim zachwyca swoim błękitnym kolorem wody i czystym piaskiem. Okolice są rajem dla ekoturystki z powodu dziewiczej przyrody. Archipelag składa się z około 350 wysp z których tylko 50 jest zamieszkanych, głównie przez Indian Kuna. San Blas są często wybierane przez żeglarzy i miłośników nurkowania oraz snorkelingu. Wybierz się w rejs i odkryj swoją wysepkę, połóż się na plaży pod palmą, z pewnością za chwilę pomyślisz, że jeśli raj istnieje to znajduje się on na San Blas.

Wyspy San Blas, Panama
Wyspy San Blas, fot. SimonDannhauer Dreamstime.com
Wyspy San Blas, Panama
Wyspy San Blas, fot. Amaiquez Dreamstime.com
Wyspy San Blas, Panama
Wyspy San Blas, fot. Juliana Lucas De Sousa Dreamstime.com

Wyspy Panamy w Oceanie Spokojnym

Wyspy w Zatoce Chiriquí

W południowo-zachodniej części Panamy znajduje się Zatoka Chiriquí, której tereny znajdują się w ramach parków narodowych. W zatoce znajdziesz wyspy Boca Brava i Palenque, które są pokryte nietkniętym lasem deszczowym, który jest domem dla wielu gatunków małp. Boca Chica znana jest jako Isla Muerto, wyspa śmierci.  

Boca Chica, Panama
Boca Chica, fot. Sternenhimmelbszarka Dreamstime.com

Coiba

Wyspa Coiba należy do jednych z największych parków morskich na świecie, jest też największą wyspą w Ameryce Środkowej. Okolice Coiby to idealne miejsce dla odkrywców – w tutejszych wodach żyje wiele gatunków, które są jeszcze nieznane. Snukrowanie w tych rejonach jest niezapomnianym przeżyciem.

Parque Nacional de Isla Coiba, Panama
Parque Nacional de Isla Coiba, fot. Mellisandre Dreamstime.com
Rafa koralowa przy wyspie Coiba, Panama
Rafa koralowa przy wyspie Coiba, fot. Feel4nature Dreamstime.com

Cébaco

Cébaco znajduje się w Zatoce Montijo, tubylcy zamieszkujący wyspę zajmują się głównie rybołówstwem. Jeśli chcesz zobaczyć wieloryby, wybierz się w rejs po okolicznych wodach. Na południu Cébaco znajdziesz dobre warunki do surfowania.

Snorkeling w Panamie
Snorkeling w Panamie, fot. Seadam Dreamstime.com

Wyspy Zatoki Panamskiej

Jedną z najlepszych wysp w Zatoce Panamskiej jest Isla Iguana, gdzie żyją kraby pustelnicy, czarne i zielone legwany, węże boa. Składają tu jaja żółwie. W ramach archipelagu  Wysp Perłowych niedaleko Panamy warto wybrać się na wyspę Contadora, gdzie można zobaczyć luksusowe posiadłości, na Isla del Rey, która zachwyca zatokami i plażami. Wyspa del Rey zachwyci również miłośników snorkelingu oraz pieszych wycieczek podczas których można zobaczyć różne gatunki dzikich zwierząt.

Legwan na Isla Iguana, Panama
Legwan na Isla Iguana, fot. Marek Poplawski Dreamstime.com
Plaża Playa Cacique na wyspie Contadora, Panama
Plaża Playa Cacique na wyspie Contadora, fot. Rodrigo Cuel Dreamstime.com

Loty do Panamy od 1779 zł


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
Click to comment
//
To Top