Connect with us
Ayia Napa, Cypr,

Artykuły

Cypr zniesie kwarantannę dla w pełni zaszczepionych osób i tych z negatywnym testem PCR od 10 maja. Loty od 97 zł

Cypr zniesie kwarantannę dla w pełni zaszczepionych osób i tych z negatywnym testem PCR od 10 maja. Loty od 97 zł

Cypr stał się pierwszym państwem członkowskim Unii Europejskiej w grudniu ubiegłego roku, który otwarcie rozmawiał o zniesieniu wymogów wjazdowych, takich jak testy i kwarantanna dla pasażerów zaszczepionych przeciwko COVID-19. Zacznie wdrażać tę wizję od 10 maja. Cypr zniesie kwarantannę dla osób w pełni zaszczepionych i osób z negatywnym wynikiem testu PCR od 10 maja. Ponadto szczepienie rosyjską szczepionką Sputnik V będzie uważane za równoważne z innymi szczepionkami, które zostały zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków.

Tanie loty na Cypr

Loty na Cypr

Podróże na Cypr w lecie 2021

Rozporządzenie dotyczy wszystkich państw Schengen (w tym Polski), a także gości z USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Egiptu, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kanady, Szwajcarii, Australii i Nowej Zelandii.

“Podróżni, którzy będą mogli udowodnić, że otrzymali wszystkie wymagane dawki autoryzowanej szczepionki, nie będą musieli poddawać się żadnym testom, aby móc podróżować na Cypr, niezależnie od kategorii, w jakiej będzie znajdował się ich kraj wylotu. Ponadto, nie zostaną oni poddani kwarantannie, nawet w przypadku gdyby mieli kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Powyższe ułatwienie w podróżowaniu będzie obowiązywało od dnia podania wszystkich wymaganych dawek szczepionki. 

Przed podróżą należy przesłać na platformę Cyprus Flight Pass skan zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw COVID-19 (w języku angielskim) i podać określone szczegółowe informacje dotyczące szczepienia. Za weryfikację autentyczności zaświadczenia wyłączną odpowiedzialność ponoszą służby straży granicznej w kraju wylotu. Podróżny natomiast ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych informacji i w takim przypadku będzie podlegał karze po przylocie na Cypr”.

Cypr planuje przeprowadzać testy losowo wybranym pasażerom (również zaszczepionym) po przylocie do kraju.

Cypr, podobnie jak w zeszłym roku, planuje rozdzielić podróżujących z innych krajów do kategorii zgodnej z systemem sygnalizacji świetlnej: zielonej, pomarańczowej i czerwonej. Kategoryzacja będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej, na przykład podróżujący ze strefy zielonej będą musieli wypełnić tylko formularz Cyprus Flight Pass, z pomarańczowej dodatkowo przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 (nie starszy niż 72 godziny), z czerwonej zaś wykonać dodatkowy test po wylądowaniu. Aktualnie Polska znajduje się w kategorii czerwonej.

Wszyscy pasażerowie przybywający na Cypr, niezależnie od kategorii, zobowiązani są do zarejestrowania się przed odlotem, wypełnienia ankiety oraz podpisania serii oświadczeń na stronie cyprusflightpass.gov.cy.

Formularz: Cyprus Flight Pass.

Źródło: visitcyprus.com, gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product