Connect with us
Londyn

Artykuły

Wielka Brytania: obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna w hotelu

Wielka Brytania: obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna w hotelu

Boris Johnson ogłosił wczoraj, 27 stycznia 2021 roku, że osoby powracające do Wielkiej Brytanii z 22 państw z „czerwonej listy” będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna. Koszty będzie pokrywać podróżny.

Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Od 18 stycznia od godz. 4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Wielkiej Brytanii. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji. Takie zasady dotyczą m.in. Polaków.

Hotelowa kwarantanna dotyczy podróżujących z “czerwonej listy”, które do teraz miały zakaz podróży do Wielkiej Brytanii. Jeśli istnieją uzasadnione powody, żeby pojawiły się one na “wyspach”, będą musiały odbyć na własny koszt kwarantannę w hotelu.

“Aby zmniejszyć ryzyko, jakie stwarzają mieszkańcy Wielkiej Brytanii i obywatele tych państw powracający do domu, mogę ogłosić, że będziemy wymagać od wszystkich takich przybyszów, którym nie można odmówić wjazdu, aby bez wyjątku przez 10 dni izolowali się w miejscach zakwaterowania zapewnianych przez rząd, takich jak hotele” – Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii.

Które kraje znajdują się na “czerwonej liście”? Mają na niej znaleźć się wszystkie kraje Ameryki Południowej, Republika Południowej Afryki oraz Portugalia. Nieoficjalnie mówi się również o podróżujących z Kenii, Etiopii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Nigerii.

Aktualnie nie jest znana data, od kiedy obowiązek 10-dniowej hotelowej kwarantanny zostanie wprowadzony.

Źródło: tvn24.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top