Connect with us
Londyn

Artykuły

Wielka Brytania: trzy testy i 10-dniowa kwarantanna w hotelu

Wielka Brytania: trzy testy i 10-dniowa kwarantanna w hotelu

Przybywający z najbardziej epidemiologicznie ryzykownych krajów będą musieli wykonać łącznie 3 testy na obecność nowego koronawirusa i odbyć 10-dniową kwarantannę w hotelu.

Ograniczenia w podróży do Wielkiej Brytanii

Nowe zasady będą obowiązywać prawdopodobnie od 15 lutego. Osoby wracające z krajów umieszczonych na tzw. czerwonej liście (aktualnie nie ma na niej Polski, ale jest np. Portugalia) będą musieli wykonać łącznie 3 testy na obecność COVID-19. Jeden musi być wykonany przed podróżą, drugi i trzeci w trakcie izolacji (drugiego i ósmego dnia). Koszt testów pokrywa podróżny.

Obowiązkowa będzie również kwarantanna w hotelu na własny koszt. Nie są jeszcze znane ewentualne koszty, ale szacuje się, że będzie to wynosić około 1000 funtów (ponad 5 tysięcy złotych).

Podróż do Wielkiej Brytanii – zasady dla Polaków

Wszyscy podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii drogą lotniczą, promem i pociągiem mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego do 72 godzin przed przybyciem.

Dodatkowo, od 15 lutego, wszyscy podróżni zobowiązani są wykonać kolejne testy w drugim i ósmym dniu po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Testy należy zamówić przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii na rządowym portalu internetowym.

  • Akceptowane będą  testy PCR, testy LAMP i test antygenowy (test przepływu bocznego). 
  • Obowiązek dotyczy wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia.
  • Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku 10-dniowej izolacji po przybyciu z kraju nieznajdującego się na liście korytarzy podróży.
  • Wynik testu musi być przedstawiony w j. angielski, francuskim lub hiszpańskim. Nie będą akceptowane tłumaczenia.

Niezależnie od tego, z jakiego kraju przybywa się do Anglii, obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego, tzw. Public Health Passenger Locator Form. Formularz należy wypełnić na stronie brytyjskiego rządu najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product