Connect with us

Artykuły

Qatar Airways otwiera nowe połączenie na wyspę Langkawi

Qatar Airways otwiera nowe połączenie na wyspę Langkawi

Langkawi przez wielu turystów nazywanych nazywana jest wyspą idealną. Od października 2019 5*Qatar Airways planuje otworzył połączenie z Dohy na przepiękną malezyjską wyspę Langkawi. Znajdują się tu przepiękne plaże, góry i wodospady. Nie brakuje też najbardziej stromej kolejki linowej na świecie.
Połączenie na Langkawi będzie realizowane na trasie Doha – Penang – Langkawi cztery razy w tygodniu. Na początku linia lotnicza Qatar Airways planuje latać tu Boeingiem A330-200, później pod koniec października ma go zastąpić ulubiony Boeing 787-8 Dreamliner. Ma się również zwiększyć częstotliwość lotów na 5 w ciągu tygodnia.

Atrakcje na Langkawi

SkyCab: najbardziej stroma kolejka linowa

Kolejka nazywana jest również Langkawi Cable Car. Ma niewiele ponad 2 km długości i w ciągu 15 minut pokonuje niecałe 700 metrów wysokości. Dzięki kolejce można dotrzeć na Gunung Mat Chinchang i Gunung Raya i podziwiaj zapierającą dech w piersiach panoramę wyspy.

SkyCab to najbardziej stroma kolejka linowa,
SkyCab to najbardziej stroma kolejka linowa, fot. Sitriel Dreamstime.com

Sky Bridge: niezapomniany spacer

Most mostu nierówny. Zwłaszcza temu na Langkawi, który został zawieszony 700 metrów na ziemią. Na Sky Bridge dotrzesz najbardziej stromą kolejką linową – SkyCab, o której pisaliśmy wyżej. Most ma 125 metrów długości i łączy dwa punkty widokowe. Sky Bridge ma 125 metrów długości, niektóre panele są przezroczyste, co sprawia niesamowite wrażenie.

Jedną z największych atrakcji na Langkawi jest Sky Bridge
Jedną z największych atrakcji na Langkawi jest Sky Bridge, fot. Sinseeho Dreamstime.com

Najpiękniejsze plaże na Langkawi

Miłośnicy wylegiwania się i spacerowania po plażach będą zachwyceni wyspą. Jedną z najpiękniejszych z nich jest Tanjung Rhu, w północnej części Langkawi. Na południu warto wybrać się na plażę Pantai Cenang i pobliską Tengah. Ciemną plażę Pantai Pasir Hitam znajdziesz na północy. Niedaleko wodospadu Temurun znajdziesz plażę Pasir Tengkorak.

Plaża Tanjung Rhu Langkawi
Plaża Tanjung Rhu, fot. Karolina Nowosielska Dreamstime.com

Wodospady na wyspie

Będąc w północno-zachodniej część Langkawi wybierz się zobaczyć wodospad Seven Wells Waterfall (Jalan Telaga Tujuh). Najwyższym wodospadem na wyspie jest Temurun Waterfall, który ma trzy poziomy i gdzie wielu tubylców spędza czas na kąpielach i piknikach.

Wodospad Sevel Wells Langkawi
Wodospad Sevel Wells, fot. Muhammad Almuhammady Dreamstime.com

Kilim Karst Geoforest Park: lasy namorzynowe

Przyroda na Langkawi jest zachwycająca. Wybierz się do Parku Narodowego Kilim Karst Geoforest Park i zobacz na żywo dziką faunę i florę. Możesz wziąć udział w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem lub też samodzielnie wypożyczyć kajak.

Las namorzynowy na Langkawi
Las namorzynowy na Langkawi, fot. Pierre Aden Dreamstime.com

Snorkeling na pobliskiej wyspie Payar

Langkawi to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Idealne warunki do pływania z rurką znajdują się w okolicach Pulau Payar Marine Park, niewielkiej niezamieszkałej wysepki oddalonej około godziny drogi łodzią od głównej wyspy. Podczas eksplorowania morskiego dna można podziwiać różnokolorowe rybki, zdarza się też, że pływają tu rekiny.

Payar to idealne miejsce na snorkeling,
Payar to idealne miejsce na snorkeling, fot. Kelvintt Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (7 votes)
//
To Top