Connect with us

TOP oferty

Która wyspa na Hawajach jest dla Ciebie? 3 wyspy od 1679 zł (listopad 2021 – marzec 2022)

Która wyspa na Hawajach jest dla Ciebie? 3 wyspy od 1679 zł (listopad 2021 – marzec 2022)

Planujesz urlop w USA? Chcesz zobaczyć prawdziwy raj na Ziemi? Wybierz się na Hawaje! Lubisz błogi wypoczynek na plaży? Do plecaka zawsze pakujesz buty górskie? Sprawdź, która wyspa w Aloha State spełni Twoje oczekiwania.

Hawaiʻi, Wielka Wyspa

Dla kogo: zafascynowanych wulkanami i lawą

Hawaii, Wielka Wyspa jest unikatem na skalę światową. Każdy region ma swój specyficzny klimat, przemierzając ją można doświadczyć różnych stref klimatycznych, od pustyń po deszczowe lasy. Hawaiʻi to wyspa kontrastów. Północna część wyspy z wygasłym wulkanem Kohala to idealne miejsce na luksusowe wakacje, gdzie można cieszyć się słoneczną pogodą przez cały rok. Wielka Wyspa to raj dla osób lubiących aktywny wypoczynek, zaplanuj wędrówkę po jednym z pięciu parków narodowych, np. Hawaiʻi Volcanoes National Park lub rejs łodzią wokół wyspy podczas którego towarzyszyć Ci będą delfiny i manty.

Hawaiʻi, Hawaje
Hawaiʻi, Hawaje, fot. Free-Photos Pixabay

Maui

Dla kogo: rodzin z dziećmi oraz podróżujących pierwszy raz na Hawaje

Maui jest nazywana “Wyspą doliny” ze względu na charakterystyczne ukształtowanie powierzchni. Ze względu na przepiękne plaże, które mają łącznie ponad 50 km długości jest wybierana rodziny z dziećmi i surferów. Spektakularny wschód słońca zobaczysz ze szczytu Haleakala. Eksplorując Maui trafisz również na klify i lasy deszczowe.

Maui, Hawaje,
Maui, Hawaje, fot. Pascal Debrunner Unsplash

Lānaʻi

Dla kogo: sławnych i osoby poszukujące prywatności  

300 milionów? A może 600 milionów? Nikt dokładnie nie wie ile kosztowało Larry’ego Ellisona, założyciela Oracle Corporation kupienie 98% całej wyspy. Na Lānaʻi (Lanai) spędzają urlop sławni i bogaci, może podczas eksploracji wyspy uda Ci się spotkać na niewielkiej plaży gwiazdy kina.

Molokaʻi

Dla kogo: osób szukających tajemniczych miejsc oraz którzy są na cyfrowym detoksie

Na Molokaʻi (Molokai) znajduje się Kalaupapa Cliffs, najwyższe klify morskie na świecie. Ich wysokość sięga 1010 metrów. Kolejną z atrakcji na wyspie jest wodospad Oloʻupena, który ma 900 m wysokości. Ze względu na niedostępny górzysty teren najlepiej go obserwować podczas wycieczki samolotem. Miłośnicy plaż nie będą zawiedzeni, na Molokaʻi znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż, Papohaku Beach.

Klify na Molokaʻi, Hawaje
Klify na Molokaʻi, fot. aishahillbilly Pixabay

Oʻahu

Dla kogo: zakupoholicy i surferzy

Oʻahu (Oahu) to wyspa, którą odwiedzi prawie każdy lecący na Hawaje. Niektórych podróż na Wyspy Hawajskie kończy się już na plaży Waikīkī. Niektórzy zajdą trochę dalej, na wierzchołek krateru Diamond Head skąd rozpościera się widok na Honolulu żyjące zakupami i okolic. Ci, którzy przybyli na Oʻahu w poszukiwaniu najlepszych fal, mieliby udać się na północ, do Banzai Pipeline.

Oʻahu, Hawaje,
Oʻahu, Hawaje, fot. Drew Farwell Unsplash

Kauaʻi

Dla kogo: miłośników filmu i przyrody

Kauaʻi (Kauai) to Wyspa Wodospadów i Kanionów, jest najstarszą z Wysp Hawajskich. Rajska wyspa Kauaʻi była niejednokrotnie tłem filmów, jej piękno można zobaczyć m.in. w “Jurassic Park” i “King Konga”. Jedną z najpiękniejszych plaży na wyspie to Hanakapiai Beach, ze względu jednak na prądy jest niebezpieczna. „Wyspa Ogrodów”, jak mówi się na Kauaʻi możesz poszczycić się rajskimi wodospadami, klifami, które kontrastują z błękitem wody.

Na Pali Coast, Kauai
Na Pali Coast, Kauai, fot. Sorin Colac Dreamstime.com

Niʻihau

Niʻihau (Niihau) jest prywatną wyspą i mogą ją odwiedzać tylko osoby, które znają właścicieli wyspy. Na “Zakazanej Wyspie” mieszkają rdzenni Hawajczycy, którzy pielęgnują dawną kulturę oraz język.

Kahoʻolawe

Kahoʻolawe (Kahoolawe) to najmniejsza z ośmiu głównych Wysp Hawajskich. Jest niezamieszkana ze względu na to, że przez długie była poligonem doświadczalnym. Obecnie prowadzone są, które mają na celu oczyszczenie wyspy i przywrócenie jej dawnej świetności. Na wyspę tak naprawdę można dotrzeć tylko w przypadku jeśli się jest ochotnikiem, który pracuje nad przywróceniem naturalnej równowagi wyspy.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (8 votes)
//
To Top