Connect with us
Gokyo Lakes, Khumjung, Nepal,

Artykuły

5 najlepszych trekkingów w Himalajach

5 najlepszych trekkingów w Himalajach

Wysokie i majestatyczne ośmiotysięczniki, które skrywają swoje tajemnice za chmurami. Przyciągają jak magnes i fascynują. Himalaje przecina wiele dróg, które zapraszają do odbycia niezapomnianej przygody życia.

Przedstawiamy 5 najlepszych trekkingów w Himalajach.

Everest Base Camp (EBC)

Najpopularniejszy szlak w Nepalu. Trasa prowadzi z Lukli a czas pokonania wynosi 11-14 dni. Celem jest Everest Base Camp leżący na wysokości 5 364 m n.p.m. Rozpościera się stąd widok na lodowiec Khumbu oraz Mount Everest, najwyższy szczyt Ziemi. Po drodze można zobaczyć również szczyty Cho Oyu oraz Lhotse.

Chukkung Ri peak, Nepal,
Chukkung Ri peak, Nepal, fot. Toomas Tartes Unsplash

Annapurna Base Camp (ABC)

Zapierający dech w piersiach trekking, który trwa około 14 dni. Rozpoczyna się w Nayapul. Celem jest Annapurna Base Camp, który znajduje się na wysokości 4130 m n.p.m. Stąd jest fantastyczny widok na południową ścianę Annapurny (8091 m n.p.m.).

Annapurna Base Camp,
Annapurna Base Camp, fot. Michael Romanov Unsplash

Makalu Base Camp

Makalu jest piątym co do wysokości szczytem świata (8481 m n.p.m.), znajduje się na granicy Chin i Nepalu. 16-20-dniowy szlak zaczyna się na wysokości 435 m n.p.m. a kończy na 5 000 m n.p.m. Szlak prowadzi przez różne strefy, dzięki czemu można podziwiać bogactwo fauny i flory oraz oczywiście szczyty górskie.

Makalu,trekking
Makalu, fot. Mohammad Bagher Adib Behrooz Unsplash

Gangotri Glacier Trek

Wędrówka przypomina pielgrzymkę, prowadzi do źródła najświętszej rzeki w Indiach, Gangesu. Szlak rozpoczyna się w mieście Gangotri a kończy w Gomukh, który uważany jest za źródło rzeki. Podczas wędrówki można zobaczyć spektakularne widoki, m.in. na szczyt Shivling i grupę Bhagirathi.

Bhagirathi Peaks w Parku Narodowym Gangotri, trekking
Bhagirathi Peaks w Parku Narodowym Gangotri, fot. nitinsharma Shutterstock

Kailash Circuit

Kajlas mający 6714 m wysokości jest świętym miejscem dla wyznawców hinduizmu, buddyzmu, dżinizmu i bön. 52-kilometrowy szlak naokoło góry jest pielgrzymką, wyznawcy hinduizmu i buddyści okrążają górę w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, w odwrotnym wędrują wyznawcy dżinizmu i bön. Ze względu na to, że wg hinduistów góra jest zamieszkana przez Śiwę nie można na nią wejść.

Kajlas, trekking
Kajlas, fot. Alexander Kasatkin Shutterstock

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (13 votes)
//
To Top