Connect with us
Plaża w Alicante oraz Zamek św. Barabry na wzgórzu, fot. Cale Weaver Unsplash

TOP oferty

Alicante i Costa Blanca, już od 100 zł

Alicante i Costa Blanca, już od 100 zł

Dźwięczna nazwa miasta kojarzy się z wakacjami, szumem morza, złocistym piaskiem i niezapomnianą atmosferą. Region Alicante to jedna z wakacyjnych stolic Hiszpanii. Nie zastanawiaj się długo nad kupnem biletu i ciesz się na niezapomniany urlop pod palmami.

  • Do Alicante polecisz z Berlina, Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.
6 miastLot bezpośredniAlicanteLot bezpośredni6 miast
od 100 Rezerwacja

Zamek świętej Barbary

Castillo de Santa Bárbara został zbudowany z IX wieku na skale Benacantil mającej ponad 150 m wysokości. To idealne miejsce na obserwację panoramy miasta i pobliskich plaż, które zdają się świecić niczym złoto w promieniach słonecznych. Na górę prowadzi kilka szlaków.

Zamek Świętej Barbary, Alicante
Widok z zamku św. Barbary, fot. Jorge Vardanyan Dreamstime.com
Plaża w Alicante oraz Zamek św. Barabry na wzgórzu, fot. Cale Weaver Unsplash
Plaża w Alicante oraz Zamek św. Barabry na wzgórzu, fot. Cale Weaver Unsplash

Explanada de España

Punkt obowiązkowy podczas pobytu w Alicante. 500-metrowa promenada jest jednym z symboli miasta. Zwraca uwagę swoim wyglądem, marmurowa mozaika w czerwonym, czarnym i białym kolorze faluje na całej swojej długości.

Promenada w Alicante
Promenada Explanada de España, fot. Andreirybachuk Dreamstime.com

Plaże w Alicante

Alicante leży nad Costa Blanca, Białym Wybrzeżu, regionie turystycznym w południowo-wschodniej Hiszpanii. Ponad 200 km wybrzeża zapewnia turystom szerokie i piaszczyste plaże. Popularnymi plażami w okolicach Alicante są Playa de San Juan mająca 3 km, Playa de Salada, Playa del Postiguet. Warto sprawdzić również Calas del Cabo de las Huertas, gdzie są skaliste zatoczki idealne do snorkelingu.  

Playa del Postiguet, Alicante
Plaża Postiguet, fot. Chasdesign1983 Dreamstime.com

Palmy w Elche

Oddalone ok. 20 km od Alicante Elche to raj dla miłośników roślin tropikalnych. W Elche znajduje się Palmeral de Elche, gaj palmowy, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Rośnie tu ponad pół miliona drzew palmowych, niektóre z nich mają nawet 300 lat i ponad 30 metrów wysokości.  

Palmeral de Elche, niedaleko Alicante
Palmeral de Elche, fot. Dolores Giraldez Alonso Dreamstime.com

Rejs na wyspę Tabarca

Isla de Tabarca położona jest niedaleko Alicante i Santa Pola. To idealne miejsce na snorkeling i odkrywanie podmorskiej fauny i flory.

Wyspa Tabarca, niedaleko Alicante
Wyspa Tabarca, fot. Amoklv Dreamstime.com
Wyspa Tabarca, Alicante
Wyspa Tabarca, fot. Annegordon Dreamstime.com

Kolorowe rybackie domki w Villajoyosa

35 km na północ od Alicante znajdziesz niewielkie miasto Villajoyosa, które znane jest ze swoich kolorowych rybackim domków. Wybierz się tu na całodzienną wycieczkę. Skosztuj lokalnej czekolady w Muzeum Czekolady Valor, przejdź się pomiędzy uliczkami i oczywiscie wykąp w morzu!

Villajoyosa, niedaleko Alicante
Różnokolorowe domki rybackie w Villajoyosa, fot. Venemama Dreamstime.com
6 miastLot bezpośredniAlicanteLot bezpośredni6 miast
od 100 Rezerwacja

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (18 votes)
//
To Top