Connect with us
Belweder, Wiedeń,

Artykuły

Austria znosi kwarantannę. Wystarczy negatywny test, potwierdzenie o szczepieniu lub przechorowaniu

Austria znosi kwarantannę. Wystarczy negatywny test, potwierdzenie o szczepieniu lub przechorowaniu

Od 19.05 Austria znosi obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z wybranych państw Unii, w tym Polski. Podróżujący będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, potwierdzenie o zaszczepieniu lub przechorowaniu.

Austria: warunki podróży

Osoby przyjeżdżające do Austrii z Andory, Australii, Belgii, Bułgarii, Danii, Niemiec, Estonii, Finlandii, Francji, Księstwa Lichtenstein, Grecji, Irlandii, Islandii, Izraela, Włoch, Łotwy, Luksemburga, Malty, Monako, Nowej Zelandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, San Marino, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Korei Południowej, Czech, Węgier oraz Watykanu zobowiązane są do przedstawienia podczas kontroli jednego z następujących dokumentów:

  • negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wydanego w języku niemieckim lub angielskim (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin) – na wyniku testu muszą znajdować się: imię i nazwisko, data urodzenia, data i godzina pobrania próbki, wynik testu – negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy lub kod QR, albo
  • zaświadczenia lekarskiego wydanego zgodnie ze wzorem (załącznik C i D poniżej) w języku niemieckim lub angielskim: potwierdzającego negatywny wynik testu PCR (ważny 72 godziny) lub antygenowego (ważny 48 godzin) na obecność wirusa SARS-CoV-2, albo
  • potwierdzającego szczepienie następującymi szczepionkami (lub certyfikat szczepień): BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Janssen. Szczepionki dwudawkowe uprawniają do wjazdu od 22 dnia do trzech miesięcy od podania pierwszej dawki oraz w przypadku drugiego szczepienia – do 9 miesięcy od podania pierwszej dawki. Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 22 dnia od podania szczepionki do 9 miesięcy, albo 
  • potwierdzającego przebytą chorobę Covid-19 lub urzędowego certyfikatu  potwierdzającego przebytą chorobę Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (zaświadczenie o posiadanych przeciwciałach nie starsze niż 3 miesiące).

Osoby, które podczas kontroli nie posiadały zaświadczenia lekarskiego zobowiązane do niezwłocznego, najpóźniej w ciągu 24 godzin, wykonania na własny koszt testu PCR lub antygenowego. Zasady i miejsca wykonania testów.

Osoby przyjeżdżające do Austrii są zobowiązane dodatkowo do elektronicznej rejestracji. Rejestracja może zostać wykonana nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Austrii. Potwierdzenie wykonania rejestracji przesłane zostanie na skrzynkę poczty elektronicznej. Potwierdzenia rejestracji, w formie elektronicznej lub wydrukowanej, należy okazać przy przekroczeniu granicy.

Źródło: gov.pl

Loty do Wiednia


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top