Connect with us
Region Dachstein jest popularny wśród miłośników wspinaczki, Austria

Artykuły

6 miejsc w Austrii, które warto zobaczyć

6 miejsc w Austrii, które warto zobaczyć

Nie masz jeszcze zaplanowanych wakacji i chciałbyś je spędzić w ciekawym miejscu? Wybierz się do Austrii! Za historią, kulturą i zabytkami wybierz się do jednej z najlepszych europejskich stolic – Wiednia. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, sprawdź nasze inspiracje podróżnicze.

Przedstawiamy najciekawsze atrakcje turystyczne w Austrii.

SkyWalk Dachstein

Spacer w chmurach – w Dachstein, około 90 km na południe od Salzburgu jest to możliwe! Przy dobrej pogodzie można zobaczyć nie tylko okoliczne szczyty, ale również Słowenię i Czechy. SkyWalk w Dachsteinie to opcja dla osób, które nie mają lęku wysokości. Prócz bezkonkurencyjnej panoramy pod swoimi stopami zobaczysz 250-metrowe urwisko. SkyWalk to jedna z najbardziej spektakularnych platform widokowych w Alpach. Spacer po 400-metrowym moście Hängebrücke na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Szklana platforma SkyWalk Dachstein, Austria
Szklana platforma SkyWalk Dachstein, fot. Nancy Dressel Dreamstime.com
Region Dachstein jest popularny wśród miłośników wspinaczki, Austria
Region Dachstein jest popularny wśród miłośników wspinaczki, fot. Maja Kochanowska Unsplash

Großglockner-Hochalpenstraße

Chcesz mieć najwyższy austriacki szczyt jak na dłoni? 48-kilometrowa droga Großglockner prowadzi przez jedne z najpiękniejszych miejsc w Austrii. Serpentyny, malownicze widoki, przełęcze, zbocza porośnięte kwiatami i strome skały oraz tunel. Trasa, którą uwielbiają motocykliści łączy dwa austriackie kraje związkowe: Salzburg i Karyntię. Początek trasy znajduje się w Bruck an der Großglocknerstraße, koniec zaś w Heiligenblut am Großglockner.

Trasa Grossglockner-Hochalpenstrasse, Austria
Trasa Grossglockner-Hochalpenstrasse, fot. Alexpolo Dreamstime.com

Niedaleko znajdziesz również lodowiec Pasterze, który ma wysokość 3700 m n.p.m.

Lodowiec Pasterze, Austria
Lodowiec Pasterze, fot. Emicristea Dreamstime.com

Leogang

Uwielbiasz sporty ekstremalne i dużą dawkę adrenaliny? Odwieź Saalfelden Leogang, który znajduje się ok. 80 km na południowy-zachód od Salzburga. Znajduje się tam niesamowity zipline Flying Fox XXL, dzięki któremu “polecisz” na wysokości ponad 140 m z szybkością 130 km/h. Okolice idealnie nadają się na wycieczki rowerowe i piesze.

Okolice Leogang idealnie nadają się na wycieczki rowerowe i piesze, Austria
Okolice Leogang idealnie nadają się na wycieczki rowerowe i piesze, fot. Josefkubes Dreamstime.com

Eisriesenwelt

Wiedziałeś, że największa lodowa jaskinia znajduje się właśnie w Austrii? Cały system lodowych jaskiń ma długość ok. 42 km i znajduje się wewnątrz góry w masywie Tennengebirge, ok. 60 km na południe od Salzburgu. Już samo wejście do jaskini jest spektakularne, ma 20 m szerokości i 18 m wysokości. Wnętrze jaskini ze względu na niską temperaturę wypełnione jest przez cały rok lodem.

Wejście do jaskini Eisriesenwelt, Austria
Wejście do jaskini Eisriesenwelt, fot. Roland Lindner Dreamstime.com

Hohe Wand

Jeśli wybierasz się do Wiednia, zaplanuj wycieczkę w okolice do rezerwatu przyrody Hohe Wand. To miejsce, które upodobali sobie miłośnicy gór. Znajdziesz tu liczne szlaki górskie, ferraty i trasy wspinaczkowe. Podczas wspinania się zobaczysz osoby latające na paralotni. Aha, i jeszcze jedno – malownicze widoki zobaczysz spacerując po Skywalk Hohe Wand.

Skywalk Hohe Wand, Austria
Skywalk Hohe Wand, fot. Ralligeller Dreamstime.com

Jezioro Nezyderskie

Na południe od Wiednia, na granicy Austrii i Węgier znajdziesz miejsce, które idealnie nadaje się na rodzinny wypoczynek. Niewielkie austriackie wioski, wiele tras rowerowych i przede wszystkim jezioro. Jego przeciętna głębokość wynosi 0,7 metra. Wypożycz paddle board, kitesurfing i spędź aktywnie czas.

Jezioro Nezyderskie, latarnia w Podersdorf am See, Austria
Jezioro Nezyderskie, latarnia w Podersdorf am See, fot. Daliu80 Dreamstime.com
Jezioro Nezyderskie, Austria
Jezioro Nezyderskie, fot. Kurt Tutschek Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top