Connect with us
Schonbrunn, Wiedeń

Artykuły

Wiedeń na weekend: największe atrakcje

Wiedeń na weekend: największe atrakcje

Bogactwo zabytków, muzeów i atrakcji dla dzieci powoduje, że we Wiedniu nie można się nudzić. Zastanawiasz się co zobaczyć we Wiedniu? Sprawdź nasz krótki przewodnik po największych atrakcjach w stolicy Austrii.

Pałac Schönbrunn

“Wiedeński Wersal” jest najpopularniejszą atrakcją w mieście. Pałac został zbudowany w XVII-XVIII wieku i został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Przygotowane są różne trasy zwiedzania, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o historii miejsca i zobaczyć m.in. prywatne apartamenty  cesarza Franciszka Józefa i Sisi.

Schonbrunn, Wiedeń
Schonbrunn, fot. Federlos Pixabay

Belweder

Belweder to barokowy pałac księcia Eugeniusza. Wraz z przepięknym ogrodem jest celem licznych turystów i Wiedeńczyków. Podzielony jest na dwa budynki: Górny Belweder i Dolny Belweder, gdzie można zobaczyć m.in. wystawy obrazów.

Belweder, Wiedeń Austria
Belweder, fot. Gerhard Bögner Pixabay

Katedra św. Szczepana

Katedra jest jednym z symboli Wiednia. Jej gotycki styl zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Wejście do katedry, która znajduje się na Stephansplatz jest darmowe. Za opłatą można wejść na chór. Regularnie odbywają się tu koncerty.

Katedra we Wiedniu
Katedra we Wiedniu, fot. Jacek Dylag Unsplash

Kolumna Morowa

Kolumna znajduje się na Placu Graben. Nazywana jest również Kolumna Trójcy Świętej i została postawiona na pamiątkę po ocaleniu Wiedeńczyków przed epidemią dżumy. Zwraca uwagę swoimi barokowymi zdobieniami.

Kolumna morowa we Wiedniu,
Kolumna morowa we Wiedniu, fot. Julius Silver Pixabay

Albertina

Wiedeń to miasto muzeów. Albertina może poszczycić się wieloma rysunkami, rycinami i obrazami znanych malarzy. Podczas różnych wystaw prezentowane są m.in. obrazy Rafaela, Rembrandta, Dürera i Moneta oraz Picassa. Informacje o aktualnych wystawach w Albertinie możesz sprawdzić na stronie muzeum.

Wystawy w Albertinie przyciągają wielu miłośników sztuki, Wiedeń
Wystawy w Albertinie przyciągają wielu miłośników sztuki, fot. Enzo Sartori Unsplash

ZOO

ZOO we Wiedniu jest najstarszym ogrodem zoologicznym na świecie. Zostało założone w 1752 roku i znajduje się niedaleko Pałacu Schönbrunn. W ZOO Tiergarten Schönbrunn mieszka ponad 700 gatunków zwierząt, w tym żyraf, lwów, orangutanów czy też słoni. O określonych godzinach w ZOO odbywają się karmienia zwierząt podczas których można dowiedzieć się o ich zwyczajach.

ZOO we Wiedniu,
ZOO we Wiedniu, fot. Juan Álvarez Ajamil Unsplash

Prater

Prater to jeden z największych parków publicznych, ma powierzchnię 1700 hektarów. Jego malownicze położenie między Dunajem a Kanałem Dunajskim powoduje, że odwiedzają go mieszkańcy Wiednia i turyści uciekający przed zgiełkiem miasta. Atrakcją dla dzieci (oraz dorosłych) jest lunapark, gdzie można się przejechać na Diabelskim Młynie.

Prater, Wiedeń
Prater, fot. Innviertlerin Pixabay

TOP smaki Wiednia

Pobyt we Wiedniu nie może się obyć bez spróbowania lokalnej kuchni. Na obiad z menu wybierz sznycel wiedeński (Wiener Schnitzel) z sałatką lub ziemniakami. Obowiązkowa oczywiście jest kawa wiedeńska (Wiener Kaffeehaus) i tort Sachera (Sachertorte). Na małą przekąskę skocz do bufetu Trześniewskiego, gdzie serwują przepyszne kanapeczki.

Sacher, austriacki przysmak
Sacher, fot. Tim Photoguy Unsplash
Wiedeń to miasto kawy,
Wiedeń to miasto kawy, fot. Alisa Anton Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (13 votes)
//
To Top