Connect with us
Belweder, Wiedeń

Artykuły

Wiedeń na weekend: największe atrakcje

Bogactwo zabytków, muzeów i atrakcji dla dzieci powoduje, że we Wiedniu nie można się nudzić. Zastanawiasz się co zobaczyć we Wiedniu? Sprawdź nasz krótki przewodnik po największych atrakcjach w stolicy Austrii.

Bilety z Gdańska do Wiednia ZAREZERWUJESZ już od 98 zł

Bilety z Warszawy do Wiednia ZAREZERWUJESZ już od 134 zł

Pałac Schönbrunn

“Wiedeński Wersal” jest najpopularniejszą atrakcją w mieście. Pałac został zbudowany w XVII-XVIII wieku i został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Przygotowane są różne trasy zwiedzania, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o historii miejsca i zobaczyć m.in. prywatne apartamenty  cesarza Franciszka Józefa i Sisi.

Pałac Schonbrunn, Wiedeń

Pałac Schönbrunn, fot. Razvan Ionut Dragomirescu

Belweder

Belweder to barokowy pałac księcia Eugeniusza. Wraz z przepięknym ogrodem jest celem licznych turystów i Wiedeńczyków. Podzielony jest na dwa budynki: Górny Belweder i Dolny Belweder, gdzie można zobaczyć m.in. wystawy obrazów.

Belweder, Wiedeń

Belweder, fot. Trifuion | Dreamstime.com

Katedra św. Szczepana

Katedra jest jednym z symboli Wiednia. Jej gotycki styl zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Wejście do katedry, która znajduje się na Stephansplatz jest darmowe. Za opłatą można wejść na chór. Regularnie odbywają się tu koncerty.

Katedra sw. Szczepana, Wiedeń

Wnętrze Katedry św. Szczepana, fot. Alexey Fedorenko | Dreamstime.com

Kolumna Morowa

Kolumna znajduje się na Placu Graben. Nazywana jest również Kolumna Trójcy Świętej i została postawiona na pamiątkę po ocaleniu Wiedeńczyków przed epidemią dżumy. Zwraca uwagę swoimi barokowymi zdobieniami.

Kolumna Morowa, Wiedeń

Kolumna Morowa, fot. Shchipkova Elena | Dreamstime.com

Albertina

Wiedeń to miasto muzeów. Albertina może poszczycić się wieloma rysunkami, rycinami i obrazami znanych malarzy. Podczas różnych wystaw prezentowane są m.in. obrazy Rafaela, Rembrandta, Dürera i Moneta oraz Picassa. Informacje o aktualnych wystawach w Albertinie możesz sprawdzić na stronie muzeum.

Muzeum Albertina, Wiedeń

Muzeum Albertina, fot. Peter Probst | Dreamstime.com

ZOO

ZOO we Wiedniu jest najstarszym ogrodem zoologicznym na świecie. Zostało założone w 1752 roku i znajduje się niedaleko Pałacu Schönbrunn. W ZOO Tiergarten Schönbrunn mieszka ponad 700 gatunków zwierząt, w tym żyraf, lwów, orangutanów czy też słoni. O określonych godzinach w ZOO odbywają się karmienia zwierząt podczas których można dowiedzieć się o ich zwyczajach.

ZOO, Wiedeń

ZOO, fot. Thecriss | Dreamstime.com

Prater

Prater to jeden z największych parków publicznych, ma powierzchnię 1700 hektarów. Jego malownicze położenie między Dunajem a Kanałem Dunajskim powoduje, że odwiedzają go mieszkańcy Wiednia i turyści uciekający przed zgiełkiem miasta. Atrakcją dla dzieci (oraz dorosłych) jest lunapark, gdzie można się przejechać na Diabelskim Młynie.

Prater, Wiedeń

Diabelski Młyn, Prater, fot. Jon Bilous | Dreamstime.com

TOP smaki Wiednia

Pobyt we Wiedniu nie może się obyć bez spróbowania lokalnej kuchni. Na obiad z menu wybierz sznycel wiedeński (Wiener Schnitzel) z sałatką lub ziemniakami. Obowiązkowa oczywiście jest kawa wiedeńska (Wiener Kaffeehaus) i tort Sachera (Sachertorte). Na małą przekąskę skocz do bufetu Trześniewskiego, gdzie serwują przepyszne kanapeczki.

Tort Sachera Wiedeń

Tort Sachera, fot. Metschurat | Dreamstime.com

Bilety z Gdańska do Wiednia ZAREZERWUJESZ już od 98 zł

Bilety z Warszawy do Wiednia ZAREZERWUJESZ już od 134 zł

Click to comment
To Top