Connect with us
Air Italy, fot. Paolo Grassi Shutterstock

Artykuły

Air Italy: kolejne bankructwo linii lotniczych

Air Italy: kolejne bankructwo linii lotniczych

Włoska linia lotnicza Air Italy, której udziałowcem są Alisarda i Qatar Airways, została postawiona w stan likwidacji (11.02.2020). Według informacji, które podaje pasazer.com swoje loty będą realizować tylko do 25 lutego 2020. Bankructwo linii lotniczych Air Italy dotknie około 35 tysięcy pasażerów.

Jako przyczyny likwidacji podaje się strukturalne problemy na rynku oraz duża konkurencja ze strony tanich linii lotniczych.

Air Italy anuluje loty po 25 lutego 2020

Air Italy, którego 49% udział ma Qatar Airways, nie pomogły zastrzyki finansowe. Firma z siedzibą na Sarydnii w Obii odwołuje wszystkie swoje loty po 20 lutego 2020. Według medializowanych informacji pasażerowie, którzy mają zakupione bilety po 25 lutego, otrzymają zwrot pieniędzy.

Uziemienie Boeingów 737 MAX mogło być jedną z przyczyn bankructwa Air Italy. Linia lotnicza w swojej flocie miała 3 takie maszyny. W 2019 roku Air Italy zanotowała straty w wysokości 200 milionów euro.

Air Italy obługiwała 34 połączenia lotnicze.

Komunikat na stronie Air Italy

Ryanair zainteresowany Air Italy?

Portal pasazer.com zamieścił 13.02.2020 informację o zainteresowaniu linii Ryanair kupnem Air Italy. Według podanych informacji chodzi nie tylko o przejęcie praw do slotów, ale również całej włoskiej linii.

Zdjęcie: Air Italy, fot. Paolo Grassi Shutterstock


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top