Connect with us
Dworzec pociągowy,

Artykuły

Bilet lotniczy i na pociąg w jednym. Jak zrobić odprawę?

Bilet lotniczy i na pociąg w jednym. Jak zrobić odprawę?

Wiele europejskich miast nie ma lotnisk lub nie oferuje tyle ciekawych połączeń na drugi koniec świata. Często w takiej sytuacji wykorzystują możliwość połączenia podróży pociągiem lub autobusem oraz samolotem. Dzięki współpracy linii lotniczych i przewoźników kolejowych lub autobusowych pasażerowie mogą na podstawie jednego biletu połączyć oba środki transportu i podróżować nie tylko komfortowo, ale również tanio.

Jak to wygląda w praktyce? Jak zrobić oprawę na połączenie AccesRail? Przeczytaj instrukcję jak zrobić online chec-in na AccesRail.

Samolot + pociąg/autobus

Na stronie Flipo.pl możesz znaleźć różne połączenia lotnicze. Niektóre połączenia zawierają przejazd fragmentu trasy pociągiem lub autobusem. Całe połączenie jest na jednym bilecie. O ile w przypadku odprawy na samolot sprawa jest całkiem łatwa. Jak to wygląda w przypadku pociągu AccesRail?

Taki typ połączenia (samolot + pociąg) jest tańszą alternatywą podróżowania. Poniżej przedstawiamy przykład tego typu połączenia AccesRail:

Jak zrobić odprawę na pociąg?

Mając bilet łączony samolot + pociąg pasażer musi dokonać odprawy na oba środki transportu w zależności od zasad danego przewoźnika. AccesRail standrdowo umożliwia dokonanie odprawy na pociąg 72 godziny przed planowym rozkładem. Żeby uzyskać potwierdzenie – bilet na pociąg trzeba dokonać odprawy przez internet (odprawa na pociąg na dworcu powinna być dostępna, ale przewoźnik może pobrać za to dodatkową opłatę).

Odprawa AccesRail przez internet odbywa się na stronie AccesRail / Check-in.

Strona dostępna jest w języku angielskim, ale dzięki intuicyjnym krokom nie powinna sprawić większych problemów. Konieczne jest uzupełnienie imienia i nazwiska pasażera.

  • W polu E-ticket number podaje się numer biletu. Można wybrać też opcję Booking Reference, czyli kod rezerwacji (kombinacja liter i cyfr). Te dane znajdziesz w podsumowaniu zamówienia po dokonaniu płatności.

Kolejny etap to wyszukanie połączenia kolejowego (w wielu przypadkach możesz wybrać np. wcześniejsze połączenie niż te, które masz na bilecie).

W ostatnim kroku podaje się dane kontaktowe, pobiera i drukuję kartę pokładową (boarding pass). Ten jest potwierdzeniem Twojego miejsca w pociągu, okazuje się ją w trakcie kontroli biletów.

AccesRail – podsumowanie


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top