Connect with us
Turkish Airlines

Artykuły

Klasa biznes Turkish Airlines: co Cię czeka?

Klasa biznes Turkish Airlines: co Cię czeka?

Dzięki komfortowym połączeniom lotniczym z Warszawy i niedalekiego Berlina do Stambułu Polscy pasażerowie mogą skorzystać z bogatej oferty lotów Turkish Airlines do całego świata. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy warto wybrać się w podróż klasą biznes Turkish Airlines, sprawdź co Cię czeka: komfortowa podróż, wygodne siedzenia, wspaniały serwis i o wiele więcej.

Zobacz co Cię czeka jeśli zdecydujesz się zarezerwować bilet w klasie biznes Turkish Airlines.

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Podróż zaczyna już na lotnisku

Specjalne stanowisko do nadania bagażu, kontrola bezpieczeństwa i odpoczynek w saloniku – stres związany z podróżą samolotem w klasie biznes prawie nie istnieje. Pasażerowie klasy biznes Turkish Airlines mają zapewnione specjalne wygody. Odprawa odbywa się przy osobnym stanowisku dedykowanym do obsługi pasażerów biznesowych, gdzie pasażer dokonuje check-inu i nadaje bagaż (o wyższym limicie bagażu dla pasażerów klasy biznes piszemy poniżej). Podróżujących w wyższych klasach czeka szybsza kontrola bezpieczeństwa. 

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Czas w oczekiwaniu na lot pasażer może spędzić w saloniku biznesowym. Na lotniskach poza Stambułem są to partnerskie saloniki – przy wejściu wystarczy okazać kartę pokładową i dokument podróży. W saloniku dostępne są przekąski, napoje (alkoholowe i bezalkoholowe), aktualne czasopisma i gazety, można skorzystać z połączenia wi-fi.

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Salonik biznesowy w Stambule: salonik albo muzeum?

Turkish Airlines w kwietniu 2019 “przeprowadził” się na nowe lotnisko w Stambule. Port lotniczy Stambuł (IST) jest nowoczesny i jest w stanie obsłużyć co najmniej 90 milionów pasażerów rocznie. Linia lotnicza zapewniła swoim pasażerom podróżującym w klasie biznes wiele wygodnych rozwiązań.

Luksusowy, ogromny, ale z drugiej strony przytulny i komfortowy – taki jest salonik biznesowy w Stambule. Ma powierzchnię 5600 m², w jednej chwili może przebywać w nim bez problemu ponad 750 osób. Znajdują się tu również m.in. prysznice i specjalny kącik zabaw dla dzieci.

Ciekawostką jest to, że Turkish Airlines postanowił nawiązać współpracę z firmą Istanbul Modern i połączyć salonik biznesowy z muzeum. W trakcie przesiadki pasażerowie mogą posilić się i odpocząć w towarzystwie ciekawych eksponatów.

Bagaż w klasie biznes Turkish Airlines

Bagaż podręczny: pasażer klasy biznes Turkish Airlines może zabrać ze sobą na pokład bagaż o wymiarach 55x40x23 cm oraz jeden przedmiot osobistego użytku do wagi 8 kg.

Bagaż rejestrowany: pasażer klasy biznes Turkish Airlines może nadać do luku bagażowego bagaż do 30 kg (ilość bagażu oraz waga jest jednak zależna od kierunku, na przykład lecąc na Kubę Turkish Airlines pasażer w klasie biznes może zabrać 2 x 32 kg.

Siedzenia w biznes klasie Turkish Airlines

Lecąc klasą biznes pasażer może dokonać bezpłatnie wcześniejszej rezerwacji miejsca. Przy oknie albo uliczce? Biorąc pod uwagę komfort siedzenia, to tylko kwestia przyzwyczajenia. Turkish Airlines reklamuje swoje fotele następująco: maksymalny komfort, czas na masaż, wygodny sen oraz pracę i zabawę. 

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Fotel można rozłożyć i położyć się na nim niczym w łóżku, korzystając z przycisków ustawić według dostępnych funkcji. Komfortu dodaje poduszka, opaska na oczy do spania oraz skarpety, które pasażer klasy biznes znajdzie w kosmetyczne (wraz z stoperami do uszu i zestawem kosmetyków).

Funkcję masażu doceni wiele osób – wystarczy włączyć przycisk i zrelaksować. Większa przestrzeń na nogi, możliwość “odgrodzenia się” od współpasażera, własna lampka i ekran wraz z wysokiej jakości słuchawkami umilą podróż.

Jedzenie w klasie biznes Turkish Airlines

Nie przejedz się w saloniku! Na pokładzie Turkish Airlines czeka prawdziwa uczta. Wysokiej jakości produkty, ciekawe kombinacje smakowe i efektowne podanie na porcelanie. “Flying chefs” gwarantują, że to, co znajdzie się na talerzu będzie smaczne, oryginalne. 

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Menu zależy od długości lotu oraz kierunku. Po wejściu do samolotu pasażer otrzymuje aperitif, w zależności od czasu podawane są przekąski lub ciepłe posiłki i napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe. Na długich lotach możesz ustawić czas podawania posiłków z serwisem pokładowym.

Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com
Fotografia: turkishairlines.com

Multimedialny program rozrywkowy w klasie biznes Turkish Airlines

Nieodłącznym elementem podróży samolotem jest multimedialny program rozrywkowy. Dzięki wysokiej jakości słuchawkom oraz setkom propozycji filmowych, serialowych oraz grom podróż minie bardzo szybko. Dzięki współpracy Turkish Airlines z Universal Music Group powstała platforma “My Music Planet” – pasażer może wybrać spośród ponad 750 tysięcy utworów muzycznych. Dostępne są też nagrania z koncertów.

Niezależnie od wieku multimedialny program rozrywkowy oferuje ciekawe propozycje – aż się chce, żeby lot trwał jeszcze dłużej!

Fotografie: www.turkishairlines.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product