Connect with us
Panorama Berlina nocą, fot. Pomnik pomordowanych Żydów Europy,

TOP oferty

Berlin z Krakowa od 71 zł

Berlin z Krakowa od 71 zł

Hipsterskie knajpy, nocne życie, street food z całego świata – Berlin to idealne miejsce na weekendowy wypad. Bilety lotnicze z Krakowa dostępne są już od 71 zł w dwie strony.

Wyspa muzeów w Berlinie

W sercu Berlina znajdziesz skarb w postaci wyspy muzeów, który znajduje się również na liście dziedzictwa UNESCO. Masz w czym wybierać, odwiedź: Muzeum im. Bodega, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową lub Stare Muzeum.

Wyspa muzeów, Berlin, Niemcy
Wyspa muzeów, fot. Sean Pavone | Dreamstime.com

Reichstag Berlin

Odwiedź miejsce, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące państwa i jego obywateli. Reichstag jest znany również ze względu na swoją architekturę: szklaną kopułę, wewnątrz której znajdują się schody prowadzące na sam szczyt.

Reichstag, Berlin, Niemcy
Reichsstag, fot. AC Almelor on Unsplash

Mur Berliński

Mur, który przez 28 lat dzielił miasto na dwa różne światy i z sąsiadów robił obcokrajowców. Po dziś dzień fragmenty murów znajdują się w Berlinie i przypominają przeszłość.

Mur Berliński, fot.
Mur Berliński, fot. Nick Fewings Unsplash

ZOO w Berlinie

W Berlinie znajdziesz najstarsze ZOO w Niemczech. Jest to dom dla prawie 14 tysięcy zwierząt. Zobacz na własne oczy słonie, żyrafy, goryle oraz pandę wielką. Dzikie zwierzęta takie jak tygrysy, słonie, małpy możesz zobaczyć również w Tierpark Berlin.

W zoo Tierpark Berlin,
W zoo Tierpark Berlin, fot. Mika Brandt Unsplash

Ikony Berlina

Znajdują się prawdopodobnie na każdej pocztówce z Berlina. Zobacz je na własne oczy: Brama Brandenburska, pomnik pomordowanych Żydów Europy, Berliner Dom, Berliner Fernsehturm (Berlińska Wieża Telewizyjna).

Pomnik pomordowanych Żydów Europy Berlin
Pomnik pomordowanych Żydów Europy, fot. ???????? Claudio Schwarz @purzlbaumUnsplash
Panorama Berlina nocą, fot. Pomnik pomordowanych Żydów Europy,
Panorama Berlina nocą, fot. Pomnik pomordowanych Żydów Europy, fot. Stefan Widua Unsplash
Brama Brandenburska, Berlin
Brama Brandenburska, fot. Dan VisanUnsplash

Kreuzberg

Jedna z najbardziej hipsterskich dzielnic w Berlinie. Oryginalne kawiarnie, autorskie sklepy z odzieżą, pchlie targi i street food, podczas pobytu w stolicy Niemiec warto zahaczyć o tę dzielnicę.

Berlin jest miastem w którym dobrze czuja się młodzi ludzie,
Berlin jest miastem w którym dobrze czuja się młodzi ludzie, fot. Hanohiki Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top