Connect with us
Boston, USA

TOP oferty

Boston: co warto zobaczyć?

Boston: co warto zobaczyć?

Historia Bostonu związana jest z morzem. Znajdujące się nad Zatoką Massachusetts miasto żyło z rybołówstwa i przemysłu stoczniowego. Dzisiejszy Boston jest popularnym kierunkiem turystycznym, naukowym i sportowym.

Co warto zobaczyć w Bostonie?

Prudential Tower

Budynek nazywany również The Pru został otwarty w 1964 roku. Jest drugim najwyższym budynkiem w Bostonie, ma wysokość 229 m. Na 50 piętrze znajduje się taras widokowy Skywalk Observatory, z którego można obserwować panoramę miasta, w tym m.in. lotnisko, które znajduje się na wyspie. Bilet wejścia kosztuje 20 dolarów.

Jeden z najwyższych budynków w Bostonie - Prudential Tower, Boston USA
Jeden z najwyższych budynków w Bostonie – Prudential Tower, fot. Teconley Dreamstime.com
Panorama miasta z Prudential Tower, Boston USA
Panorama miasta z Prudential Tower, fot. Dreamstime.com

Studenckie miasto

W Bostonie i okolicach znajduje się ponad 50 uniwersytetów i college’ów, w tym najbardziej znany Harvard i MIT (Massachusetts Institute of Technology). Organizowane są wycieczki po kampusie z przewodnikiem.

Budynek Instytutu Technologii w Massachusetts, Boston
Budynek Instytutu Technologii w Massachusetts, fot. Elovkoff Dreamstime.com

Institute of Contemporary Art Boston (ICA)

Instytut Sztuki Nowoczesnej znajduje się obecnie w nowoczesnym budynku zbudowanym w 2006 roku w dzielnicy Seaport. Prezentowane są tu różne nowoczesne projekty oraz odbywają się tu wystawy obrazów współczesnych artystów. Bilet wejścia kosztuje 15 dolarów.

ICA boston <uzeum Sztuki Współczesnej w Bostonie,
Muzeum Sztuki Współczesnej w Bostonie, fot. Eric Broder Van Dyke Dreamstime.com

Museum of Science

Muzeum Techniki mieści się w Parku Nauki leżącym przy rzece Charles. Znajduje się tu ponad 700 interaktywnych eksponatów, w ramach muzeum można zobaczyć również planetarium i motyki ogród. Bilet wejścia kosztuje 28 dolarów.

Oceanarium New England Aquarium

Oceanarium zostało otwarte w 1969 roku i jest domem dla tysięcy zwierząt. W ciągu dnia można wziąć udział w pokazach i prezentacjach dotyczących życia zwierząt oraz ich ochrony. W lecie oceanarium organizuje również specjalne wycieczki do niedalekiego obszaru Stellwagen Bank National Marine Sanctuary, gdzie można zobaczyć na żywo wieloryby. Bilet wejścia do oceanarium kosztuje od 28 dolarów.

Boston Freedom Trail

“Szlak wolności” jest ciekawym pomysłem na poznanie historii miasta. 4-kilometrowa trasa prowadzi przez 16 miejsc historycznych związanych z Bostonem. Podczas spaceru można zobaczyć m.in. Massachusetts State House, Old North Church, Faneuil Hall oraz Old State House. Informacje o trasie możesz sprawdzić na stronie thefreedomtrail.

Oznaczenie szlaku Boston Freedom Trail, Boston USA
Oznaczenie szlaku Boston Freedom Trail, fot. Yevgenia Gorbulsky Dreamstime.com

Dzielnica Back Bay i Beacon Hill

Podczas spaceru po okolicach centrum warto zajrzeć do Back Bay i Beacon Hill. Znajdują się tu wiktoriańskie rezydencje, jedne z najdroższych w mieście. Wcześniej, w XVII i XVIII okolice nie należały do bezpiecznych, dzisiaj jednak w budynkach z czerwonych cegieł mieszkają zamożni mieszkańcy.

Beacon Hill - jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic w Bostonie, USA
Beacon Hill – jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic w Bostonie, fot. Lunamarina Dreamstime.com

Boston Common

W pobliżu wiktoriańskich budynków znajduje się Boston Common, najstarszy park miejski w USA. 20 hektarów w centrum miasta przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów. W parku przemawiał Martin Luther King, w 1979 roku mszę świętą odprawiał tu Jan Paweł II.

Park miejski Boston Common, Boston
Park miejski Boston Common, fot. Tupungato Dreamstime.com

Quincy Market

Znajdujący się niedaleko Faneuil Hall Rynek Quincy to miejsce gdzie spotykają się Bostończycy na obiad lub coś przekąsić. Jest to idealne miejsce, żeby spróbować lokalnych specjalności.

Boston Symphony Orchestra (BSO)

Bostońska Orkiestra Symfoniczna zalicza się do Wielkiej Piątki orkiestr USA. Została założona w 1881 roku i jest jedną z ważniejszych instytucji kulturalnych nie tylko w Bostonie, ale też cały, USA. Będąc w bostonie warto wybrać coś z ich repertuaru. Bilety w zależności od programu zaczynają się od 30-40 dolarów.

Miasto sportu

Boston jest miastem sportu, od 1897 roku odbywa się tu Maraton Bostoński, Boston Celtic, drużyna koszykarska zdobyła 17 tytułów NBA, Boston Bruins zdobyli 6 razy Puchar Stanleya. Boston jest też znany ze względu na bejsbol, Boston Red Sox grają na znajdującym się w centrum miasta stadionie Fenway Park.

Fenway Park, Red Sox boston USA
Fenway Park, fot. Robert F. Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product