Connect with us
Odprawa na lotnisku, airport check-in

Artykuły

Check-in przez internet: instrukcja obsługi

Check-in przez internet: instrukcja obsługi

Check-in, czyli inaczej odprawa, proces podczas którego pasażer potwierdza swoją obecność na locie i pobiera kartę pokładową. Proces odprawy odbywa się przez internet, na stronie internetowej linii lotniczych albo za pomocą aplikacji przewoźnika. Brak posiadania karty pokładowej może spowodować dodatkowe koszty. Sprawdź jak przebiega online check in najpopularniejszych linii lotniczych w Europie.

Linie niskobudżetowe: odprawa

Tanie linie lotnicze zarabiają na usługach dodatkowych, pobierają również opłaty za dokonanie odprawy na lotnisku. Dotyczy to standardowych biletów, w najniższej kategorii cenowej, kupując specjalny pakiet możesz odprawić się na lotnisku bezpłatnie. Koszty są bardzo wysokie, zapoznaj się z instrukcjami odprawy online dla najpopularniejszych linii niskobudżetowych w Europie i dowiedz się, czy wcześniejsza odprawa jest obowiązkowa a ile kosztuje odprawa na lotnisku.

Nawet jeśli dany przewoźnik wymaga wcześniejszej odprawy przez internet w niektórych przypadkach może jednak pozwolić na odprawienie się bez dodatkowych opłat na lotnisku. Dotyczy to głównie osób, które potrzebują asysty lub np. podróżują z instrumentem muzycznym. Przed wylotem skontaktuj się z przewoźnikiem lub biurem i spytaj o to (Flipo.pl / Kontakt).

Odprawa przez internet: Ryanair

Żeby uniknąć dodatkowych kosztów odpraw się bezpłatnie od 48 godzin do 2 godzin przed każdym lotem. Miejsce zostanie przydzielone automatycznie bez żadnych opłat. Odprawa odbywa się na stronie ryanair.com w zakładce “rezerwacje” lub za pomocą aplikacji. Wcześniejsza odprawa jest możliwa, wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami. Nawet z 60-dniowym wyprzedzeniem jesteś w stanie odprawić się na swój lot. Wymagane jest wykupienie miejsca lub posiadanie biletu w taryfie Flexi Plus. Odprawa na lotnisku w przypadku linii Ryanair w przypadku braku posiadania specjalnych pakietów może wynosić aż 70 euro/1 osoba/1 lot. Po dokonaniu odprawy konieczne jest wydrukowanie karty pokładowej lub pobranie i okazanie jej w aplikacji.

Odprawa przez internet Ryanair.

Odprawa przez internet: Wizz Air

Żeby uniknąć dodatkowych opłat odpraw się bezpłatnie od 48 godzin do 3 godzin przed lotem. Jeśli Twój lot powrotny odbywa się w ciągu 15 dni od daty wylotu, będziesz mógł odprawić się również na powrót. Odprawa odbywa się na stronie wizzair.com w zakładce “odprawa i rezerwacje” lub za pomocą aplikacji. Wcześniejsza odprawa jest możliwa, ale przy zakupie specjalnego pakietu Wizz Plus. Odprawa na lotnisku w przypadku linii Wiz Aair w przypadku braku posiadania specjalnych pakietów może wynosić aż 30 euro/1 osoba/1 lot. Po dokonaniu odprawy konieczne jest wydrukowanie karty pokładowej lub pobranie i okazanie jej w aplikacji.

Odprawa przez internet Wizz Air.

Odprawa przez internet: Easyjet

Easyjet udostępnia odprawę online od 30 dni do 2 godzin przed wylotem na stronie easyjet.com lub poprzez aplikację. Odprawa online jest obowiązkowa.

Odprawa przez internet Easyjet.

Norwegian

Norwegian feruje możliwość odprawy online od 24 godzin do 2 godzin przed wylotem. Na stronie norwegian.com w zakładce “moje podróże”. Odprawić się możesz również bezpłatnie na lotnisku przy stanowisku lub automacie do samodzielnej odprawy.

Odprawa przez internet Norwegian.

Nie tylko tanie linie lotnicze wymagają odprawy online

Do obowiązkowej odprawy przez internet przyzwyczaiły już przewoźnicy niskobudżetowi, ale coraz częściej tradycyjnych linii wprowadza obowiązek takiej odprawy. Brak posiadania karty pokładowej (wydrukowanej albo w aplikacji) może skutkować dodatkowymi opłatami na lotnisku. Jeśli lecisz którąś z poniższych linii lotniczych, sprawdź zasady dotyczące odprawy online.

Odprawa przez internet: Air Baltic

Odprawa odbywa się na stronie linii airbaltic.com lub za pomocą aplikacji i zaczyna się 5 dni  przed wylotem do zamknięcia odprawy osobistej na lotnisku. Odprawa na lotnisku jest płatna i kosztuje 30 euro/1 osoba/1 lot.

Odprawa przez internet Air Baltic.

Odprawa przez internet: Ukraine International

Ukraińskie linie niedawno wprowadziły obowiązkową odprawę online, dotyczy to również lotów międzykontynentalnych. Z drobnymi wyjątkami odprawa jest dostępna od 48 do 2 godzin przed wylotem na stronie flyuia.com lub za pomocą aplikacji. Odprawa na lotnisku jest cały czas możliwa, ale kosztuje 15 euro/1 osoba/1 lot.

Odprawa przez internet Ukraine International.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3.7/5 - (3 votes)
//
To Top