Connect with us
Da Nang

TOP oferty

Środkowy Wietnam: Da Nang

Środkowy Wietnam: Da Nang

Wietnam to różnorodny i fascynujący kraj. Północna cześć zachwyca polami ryżowymi i Zatoką Lądującego Smoka, południowa – deltą Mekongu. Środkowy Wietnam to kombinacja historii, odpoczynku i atrakcji.

Złoty Most

Most Cau Van, który jest unoszony przez dwie ogromne kamienne dłonie jest jedną z głównych atrakcji w Da Nang. Został otwarty w 2017 roku w ramach kurortu Syn World Ba Na Hills. Spacer na wysokości ponad 1400 m nad ziemią? Jeśli nie masz lęku wysokości koniecznie się tu wybierz!

Złoty Most, fot. Russell Savage Dreamstime.com

Da Nang

Da Nang jest jednym z najważniejszych ośrodków  uniwersyteckich i gospodarczych w Wietnamie. Tu też znajduje się największy w kraju port morski. Wieczorem warto wybrać się na spacer i podziwiać mosty, które są specjalnie oświetlone: Dragon Bridge, Tran Thi Ly Bridge lub Han River Bridge.

Plaże w Da Nang

Jednym z największych atutów Da Nang są plaże. Jedną z najlepszych jest plaża My Khe, Cua Dai i Lang Co.

Plaże w Da Nang
Plaże w Da Nang, fot. PublicDomainPictures Pixabay

My Son

My Son to kompleks świątyń hinduistycznych. Często określany jest jako “Wietnamski Angkor Wat”. Historia tego miejsca sięga IV wieku n.e.

My Son nazywany jest “Wietnamskim Angkor Wat”, Wietnam
My Son nazywany jest “Wietnamskim Angkor Wat”, fot. Steve Douglas Unsplash

Hue

Hue to dawna stolica zjednoczonego Wietnamu. Znajduje się tu cesarska cytadela wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Jeden z najwspanialszych dworów cesarskich w Azji mieści cesarskie miasto otoczone murami i fosą. Wojny spowodowały, że w Zakazanym Mieście nie zachowało się tu wiele budynków. Te, które zostały są odnawiane i udostępniane turystom do zwiedzania. Rozległy teren zachęca do spacerowania i poznawania historii miejsca.

Dawne cesarskie miasto, Hue, Wietnam
Dawne cesarskie miasto, Hue, fot. Kon Karampelas Unsplash

Hoi An

Położone na południe od Da Nang miasto Hoi An słynie z zakładów krawieckich i lampionów. Jest jednym z najpiękniejszych miast w Wietnamie. Jednym z najważniejszych zabytków w Hoi An jest Most Japoński z XVI-XVII wieku.

Hoi An Wietnam
Hoi An, fot. Toomas Tartes Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top