Connect with us
Koloseum w Rzymie,

Artykuły

Wraca program Domenica al Museo – darmowe wejścia do włoskich muzeów

Wraca program Domenica al Museo – darmowe wejścia do włoskich muzeów

Włochy mogą poszczycić się nie tylko przepięknymi zabytkami, ale też licznymi muzeami, galeriami, które odwiedzają tysiące osób. Po roku wraca program Domenica al Museo, który umożliwia darmowe wejście do około 200 instytucji kultury we Włoszech. Bezpłatnie wejście do włoskich państwowych muzeów jest możliwe w pierwszą niedzielę miesiąca.

Co można zobaczyć w ramach Domenica al Museo?

Jeśli interesujesz się historią, sztuką i chcesz zobaczyć najlepsze dzieła sztuki – zaplanuj swój wyjazd do Włoch na przełomie miesiąca i skorzystaj z pierwszego niedzielnego darmowego wejścia do Galerii Uffizi, Pompei i wielu innych.

Domenica al Museo to doskonała opcja, żeby zobaczyć najlepsze miejsca i zaoszczędzić na bilecie wstępu. Przykładowo wejście do Koloseum kosztuje 12 euro, do Galerii Uffizi aż 20 euro. 

Należy jednak pamiętać, że wstęp do muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca będzie limitowany. Kolejki do galerii mogą ustawiać się na dużo wcześniej przed oficjalnym otwarciem.

Galerię Uffizi we Florencji będzie można obejrzeć za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca,
Galerię Uffizi we Florencji będzie można obejrzeć za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca, fot. Matt Twyman Unsplash

Lista muzeów z bezpłatnym wejściem w pierwszą niedzielę

Planujesz odwiedzić Florencję, Rzym, Bari, torino, Cagliari? Zobacz pełną listę obiektów, które możesz zobaczyć w ramach programu Domenica al Museo: lista muzeów Domenica al Museo.

Darmowe wejścia do włoskich muzeów: pierwsza darmowa niedziela będzie miała miejsce 3 listopada 2019.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top