Connect with us
Cinquefrondi, Włochy,

Artykuły

We włoskim Cinquefrondi sprzedają domy za euro

We włoskim Cinquefrondi sprzedają domy za euro

Marzyłeś kiedykolwiek o “rzuceniu wszystkiego” i przeprowadzeniu się gdzieś w nieznane? Dobrze trafiłeś! We włoskim mieście Cinquefrondi możesz teraz kupić dom za cenę kawy lub gałki lodów. 

Cinquefrondi – domy za 1 euro

Miasto położone jest w południowej części Kalabrii. Do projektu dołączyło także kilka innych włoskich miast – wybrane zostały stare, opuszczone domy na sprzedaż za symboliczne euro. Pomysł polega na odbudowie i zaludnieniu historycznego centrum miasta. Cinquefrondi znajduje się między dwoma morzami w regionie o najniższej liczbie nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju. Otoczone jest piękną przyrodą, w okolicach znajduje się m.in. Park Narodowy Aspromonte. Gdzie się kąpać? Z jednej strony jest Morze Tyrreńskie, drugiej – Morze Jońskie. Czeka tylko pół godziny jazdy samochodem – zarówno w kierunku zachodnim jak i wschodnim.

Gdzie można kupić dom?

Domy mogą zyskać zarówno Włosi oraz cudzoziemcy. Trzeba tylko spełnić konkretne warunki. Chociaż domy kosztują symboliczne euro, kupujący musi zagwarantować, że rozpocznie prace remontowe w ciągu trzech miesięcy od jego zakupienia. Te muszą zostać zakończone w ciągu trzech lat. Warunkiem jest także ubezpieczenie domu i uiszczenie opłat za wszystkie czynności związane z przepisaniem nieruchomości.

Dom można wybrać na stronie comune.cinquefrondi.rc.it, gdzie znajduje się specjalny formularz.

Źródło: lonelyplanet.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4/5 - (1 vote)
//
To Top