Connect with us

Artykuły

Kamera, akcja… Dubaj! 10 top przeżyć pełnych emocji

Kamera, akcja… Dubaj! 10 top przeżyć pełnych emocji

Miłośniku adrenaliny, szukasz ciekawego miejsca na kolejny urlop? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Gdzie indziej możesz cieszyć się najlepszymi przeżyciami adrenalinowymi, jeśli nie w najlepszym miejscu na świecie? Dubaj jest nie tylko dla bogatych, którzy przez cały dzień cieszą się luksusem. Dubaj to najbardziej uniwersalny kierunek, bez względu na to, jakiego rodzaju wakacji szukasz – od adrenaliny, przez romantyczny miesiąc miodowy, po pełną przygód podróż.

Dubaj przygotował pokaz tego, co ma do zaoferowania. Wraz z gwiazdami Hollywood – Jessicą Albą i Zaco Efronom podróżnicy poznają Dubaj ze wszystkich gatunków filmowych – również jako film akcji szpiegowski. Wybieramy dla Ciebie dziesięć z przeżyć, których możesz spróbować podczas kolejnej wizyty w Dubaju.

 1. Dubaj: Sky dive

Poznaj Dubaj z zupełnie innej perspektywy? Co powiesz na wyskoczenie z samolotu cztery kilometry nad ziemią? Prawdopodobnie najpopularniejszą i jedną z najbardziej znanych atrakcji adrenalinowych w Dubaju są skoki spadochronowe. Masz do wyboru dwa miejsca: nad pustynią lub nad sztucznie zbudowanymi wyspami Palm Islands. I Ty możesz poczuć się jak bohaterowie akcji ratujący świat z prędkością do 200 kilometrów na godzinę.

Sky dive w Dubaju, fot. shorex.koss Shutterstock
Sky dive w Dubaju, fot. shorex.koss Shutterstock

Na początkujących czeka tak zwany skok w tandemie – podczas niego jesteś pewnie przywiązany do instruktora. Dodatkowo cały skok zostanie dla Ciebie sfilmowany – dzięki temu będziesz miał pamiątkę na całe życie.

 1. Zipline w Dubai Marina

Gdzie indziej jeśli nie w Dubaju? Najdłuższa i najszybsza tyrolka na świecie XLine o nachyleniu 16 stopni znajduje się właśnie tutaj, a konkretnie w części Dubai Marina, na wysokości 170 metrów nad ziemią. Przy długości jednego kilometra osiąga prędkość do 80 kilometrów na godzinę. W Dubaju znajduje się również inna tyrolka prowadząca niedaleko kultowej fontanny. Widoki ze zjazdu zapisane są za pomocą kamerki umieszczonej na kasku.

Tyrolka w Dubaju, fot. pio3 Shutterstock
Tyrolka w Dubaju, fot. pio3 Shutterstock
 1. Jazda przez wydmy

Kilkadziesiąt minut jazdy za Dubajem znajdują się wydmy. Czeka Cię jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć. Kiedy jest najlepszy czas na jazdę? Wieczorem. Ich zakończenie planowane jest przed zachodem słońca, dzięki czemu będziesz mieć wspaniałe widoki. Wydmy można “zwiedzać” na kilka sposobów, popularne są przejażdżki SUV-em lub buggy. W obu przypadkach należy jednak pamiętać o ochronie twarzy – piasek dostaje się dosłownie w każde miejsce.

Jazda przez wydmy w Dubaju, fot. phoelixDE Shutterstock
Jazda przez wydmy w Dubaju, fot. phoelixDE Shutterstock
 1. Rejs łodzią w Dubaju

Poznaj Dubaj z innej perspektywy. Przejażdżka łodzią trwa zwykle półtorej godziny, podczas której zostaniesz zabrany do miejsc takich jak Palm Jumeirah czy Burj al-Arab.

Rejs łodzią w Dubaju, fot. frantic00 Shutterstock
Rejs łodzią w Dubaju, fot. frantic00 Shutterstock
 1. Lot helikopterem

Jeśli nie boisz się wysokości i lubisz ciekawe środki transportu – wybierz lot helikopterem. Miasto przyszłości widziane z perspektywy ptaka to jedno z najpiękniejszych doświadczeń.

Lot helikopterem w Dubaju, fot. M101Studio Shutterstock
Lot helikopterem w Dubaju, fot. M101Studio Shutterstock
 1. Autodrom w Dubaju 

Prowadzenie szybkiego samochodu na torze wyścigowym. Dla kogoś marzenie, rzeczywistość Dubaju. Superszybkie samochody czy monopost F1? W takim przypadku jedynym wyborem będzie wybór. A jeśli przeraża Cię duża prędkość, możesz spróbować na fotelu pasażera pod okiem doświadczonego instruktora.

Autodrom w Dubaju, fot. Al Nahdi Travels & Tourism
Autodrom w Dubaju, fot. Al Nahdi Travels & Tourism
 1. Nurkowanie z rekinami

Pływać z rekinami w akwarium? W Dubaju żaden problem. Jednorazowo mogą nurkować tylko cztery osoby w towarzystwie doświadczonych instruktorów nurkowania. Razem możesz popływać przez chwilę z rekinem tępogłowym, płaszczkami i wieloma innymi podwodnymi stworzeniami w akwarium zawierającym dziesięć milionów litrów wody. Należy jednak zaplanować nurkowanie zdecydowanie wcześniej, planowane są tylko trzy nurkowania dziennie.

Nurkowanie w Dubaju, fot. CHAINFOTO24 Shutterstock
Nurkowanie w Dubaju, fot. CHAINFOTO24 Shutterstock
 1. Flyboarding – “latanie na desce” w Dubaju

Nie możesz się zdecydować, czy wolisz latać, albo pływać? Wybierz flyboarding! Największą radość będą czuły osoby, które mają już jakieś doświadczenie  surfowaniem, czy skaraniem na nartach wodnych. Podczas 30-minutowego “kursu” będziesz mógł wznieść się nawet 6 metrów nad wodą – w tle zobaczysz te najlepsze panoramy Dubaju.

Flyboarding w Dubaju, fot. Bosckie Shutterstock
Flyboarding w Dubaju, fot. Bosckie Shutterstock
 1. Parasailing

Dubaj można naprawdę zobaczyć z każdej wysokości. Jednym z popularnych sportów wodnych jest parasailing, który zabierze podróżnych na wysokość od 150 do 200 metrów. Całe doświadczenie zaczyna się na łodzi, potem dostajesz uprząż podobną do spadochronu, dzięki której wznosisz się wysoko nad wody Zatoki Arabskiej.

Parasailing w Dubaju, fot. J_UK Shitterstock
Parasailing w Dubaju, fot. J_UK Shitterstock
 1. Skoki na bungee

Kto spróbował skoku wcześniej to wie, że poziom adrenaliny może sięgnąć zenitu. Bez spadochronu, ale ze specjalną uprzężą. Do “pokonania” około 50 metrów w dół.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top