Connect with us
Dzwi w Dublinie, Irlandia

Artykuły

Dublin i Dzień świętego Patryka

Dublin i Dzień świętego Patryka

17 marca, w dniu świętego Patryka Irlandia staje się najbardziej zielonym miastem na mapie świata. Organizowane są parady, centra miast wypełniają się świętujący dzień wolny od pracy. Szampańska atmosfera trwa do białego rana. Jakie są nieodłączne elementy Dnia świętego Patryka?

Kolor zielony

Kolorem narodowym Irlandii jest zielony, który nawiązuje do soczysto-zielonej trawy i krajobrazu. Obowiązkowo podczas parady każdy musi mieć założone na siebie coś zielonego.

Shamrock

Trójlistna koniczyna jest symbolem Irlandii. Legenda mówi, że święty Patryk pokazywał tę roślinę, ze względu na swój kształt miała pomagać mu tłumaczyć dogmat o Trójcy Świętej.

Dzban Patryka

Jedną z tradycji jest picie whiskey. Dzban Patryka to cała szklanka whiskey, którą miałby wypić każdy podczas obchodów święta. Popularne jest też lokalne piwo Guinness, hitem jest oczywiście koloru zielonego.

Zielone piwo serwowane jest w Dniu świętego Patryka,
Zielone piwo serwowane jest w Dniu świętego Patryka, fot. Patrick Fore Unsplash

Leprechaun

Jednym z zajęć irlandzkiego skrzata jest pilnowanie garnca ze złotem na końcu tęczy. Wiele osób podczas święta przebiera się za niego dodając do zielonego stroju rudą brodę i kapelusz.

Przebranie skrzata, fot. Attila Jandi Dreamstime.com

Loty do Dublina

Do Dublina dolecisz irlandzkimi liniami lotniczymi Ryanair. Loty są realizowane z 11 polskich miast: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Warszawy.

Tanie loty do Dublina zarezerwujesz na Flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top