Connect with us
Pokój hotelowy,

Artykuły

Hotele wznowiły działalność – zobacz obowiązujące restrykcje

Hotele wznowiły działalność – zobacz obowiązujące restrykcje

Od 4 maja można znowu korzystać z usług hoteli, pensjonatów i miejsc noclegowych. W związku z pandemią pobyt nie będzie jednak przypominał tego, który miał miejsce jeszcze na początku roku. Czy będzie można skorzystać ze spa? A co ze śniadaniami?

Zobacz listę obowiązujących restrykcji, które dotyczą pobytu w hotelu od 4 maja.

Co można robić w hotelach od 4 maja 2020?

Ministerstwo Rozwoju wraz z GIS przygotowało wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Określone zasady dotyczą ilości osób, kwestii wyżywienia czy też wypożyczania sprzętu sportowego.

Jedną ze zmian jest ograniczenie gości. Jest to dwukrotność dostępnych w obiekcie pokoi. Jeśli hotel dysponuje 20 pokojami, może przyjąć 40 osób. Obiekt noclegowy musi być wyposażony w środki do dezynfekcji – zarówno dla gości jak i pracowników. Dezynfekowane muszą być powierzchnie, które są dotykane przez gości i pracowników (co godzinę). Obowiązuje zasada odstępu (minimalnie dwa metry) i noszenia maseczek. Pokoje są sprzątane na życzenie gości. Po ich opuszczeniu muszą być dokładnie sprzątnięte, wywietrzone i poddane dezynfekcji. 

Jedzenie w hotelach

Nie jest możliwe korzystanie z hotelowych barów i restauracji. Goście mogą zamówić jedzenie tylko i wyłącznie na wynos.

Dozwolone jest zamawianie posiłków i napojów do pokoju,
Dozwolone jest zamawianie posiłków i napojów do pokoju, fot. Adi Goldstein Unsplash

Wypożyczalnia rowerów

Obiekt noclegowy może wypożyczyć gościom sprzęt sportowy, taki jak na przykład rower, kajak. Po każdym wypożyczeniu taki sprzęt musi zostać wydensyfikowany. 

Hotele mogą wypożyczać gościom sprzęt sportowy,
Hotele mogą wypożyczać gościom sprzęt sportowy, fot. Daniel Frank Unsplash

Sale konferencyjne

Spotkania organizowane w salach konferencyjnych są dozwolone, ale dotyczy ich obowiązujące prawo. Konieczne jest na przykład zachowanie odległości.

Co jest cały czas zakazane?

Jeśli ktoś zdecyduje się na pobyt w hotelu czy też innym obiekcie noclegowym musi liczyć się z wieloma ograniczeniami. Nie będzie mógł korzystać z restauracji i barów (dostępne jest tylko jedzenie na wynos), zamknięte pozostają strefy spa i wellness, sala zabaw dla dzieci, siłownia.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top