Connect with us
Wieża Eiffla, Paryż,

Artykuły

Podróż do Francji: potrzebny test RT-PCR

Podróż do Francji: potrzebny test RT-PCR

Od niedzieli 24 stycznia br. Francja będzie wymagać od podróżnych przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus. Nie ma być starszy niż 72 godziny. Wyjątek będą mieć m.in. kierowcy wykonujący międzynarodowy transport towarów i pracownicy transgraniczni.

Do Francji z testem RT-PCT

Podróżni do Francji z Polski oraz innych krajów członkowski Unii Europejskiej, jak również Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii i Watykanu nie podlegają kwarantannie, jednak od niedzieli, 24 stycznia 2021 r. podróżni do Francji z krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR. Obowiązek ma nie dotyczyć „niezbędnych podroży.” W tej kategorii wymienieni zostali kierowcy wykonujący międzynarodowy transport towarów i pracownicy transgraniczni.

Szczegółowe informacje dostępne będą po ukazaniu się odpowiednego rozporządzenia.

Nie jest jeszcze jasne, czy Francja będzie wymagać testu PCR również od pasażerów, którzy będą się przesiadać we Francji (w trakcie tranzytu).

Przed podróżą Air France zaleca wszystkim pasażerom sprawdzenie aktualnych wymagań dotyczących testów i kwarantanny COVID-19 we Francji i departamentach zamorskich przed odlotem. Obecnie każdy podróżujący do francuskiego departamentu zamorskiego musi przejść negatywny test PCR nie później niż 72 godziny przed wylotem.

Źródło: gov.pl,


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top