Connect with us
Rezerwat przyrody Ainsdale,

Artykuły

Gdzie był kręcony serial “Świat w ogniu: Początki”?

Gdzie był kręcony serial “Świat w ogniu: Początki”?

Nowy wojenny serial BBC z polskimi aktorami można zobaczyć nie tylko w polskiej i brytyjskiej telewizji, ale też w wielu innych europejskich państwach. Opowieść o pierwszych miesiącach II wojny światowej z perspektywy różnych ludzi o różnych poglądach i narodowości, których życie zmieniła wojna. Przedwojenna Warszawa kręcona była w Czechach, Wigan udawał Paryż…

CN Traveller zebrał informacje na temat miejsc, gdzie był kręcony serial “Świat w ogniu: Początki”.

Praga – miasto, które reprezentowało Warszawę, Berlin i Paryż

Stolica Czech pojawiła się już w wielu filmach, gangsterskich, romantycznych, w serialu wojennym “Świat w ogniu: Początki” była tłem dla Warszawy, Berlina czy też Paryża. W przypadku scen przedstawiających polską stolicę zbudowana została tu specjalna ulica z fabryką, która później została zniszczona i przebudowana na inną. 

W drugim odcinku amerykańska dziennikarka Nancy Campbell udaje się do niemieckiego kina – ten fragment był nakręcony w czeskim Kinie Lucerna, które po dziś dzień imponuje swoim artystycznym wnętrzem.

Czeski Žatec

W scenie, gdzie Kasia jedzie na rowerze z brytyjskich chłopakiem Harrym Warszawę udaje miejscowość Žatec. Dzisiaj miasto słynie z chmielarstwa i browarnictwa. Kręcono tu również sceny do filmu “Oliver Twist” Romana Polańskiego.

Žatec, Czechy
Žatec, fot. David Mark Pixabay

Manchester

Dachy budynków, Duke Street i Castle Street w Manchesterze pojawiło się w serialu jako fragmenty Warszawy. W jednej ze scen rodzina Bennetów czeka przy bramie więzienia HMP Manchester (Strangeways) Toma, który udaje się później do biura rekrutacji wojska.  

Biblioteka Johna Rylandsa na ulicy Deansgate w Manchesterze pojawia się w scenie przesłuchania konkursowego do ENSA. “Udaje” również wnętrze warszawskiej katedry. Swoją chwilę miało też Muzeum Policji w Manchesterze. 

Biblioteka Johna Rylandsa, Manchester
Biblioteka Johna Rylandsa, fot. Tupungato Shutterstock

Lymm Hall – dom matki Harry’ego

Też zastanawiałeś się, czy dom matki Harry’ego istnieje naprawdę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: tak, XVI-wieczny dworek Lymm Hall istnieje. Co ciekawe znajduje się w Warrington, Cheshire w Anglii. Co ciekawe, został wpisany na listę dziedzictwa narodowego Anglii.

Lymm Hall, fot. CNTraveller
Lymm Hall, fot. CNTraveller

Krążownik HMS Exeter

Tom dołącza do załogi HMS Exeter. Okręt można zobaczyć w muzeum morskim Chatham Historic Dockyard w hrabstwie Kent.

Anglia udająca Francję

Sceny wojennej Francji były kręcone w Wielkiej Brytanii. Klub nocny, w którym widzowie spotykają amerykańskiego lekarza Webstera O’Connora znajduje się w angielskim mieście Wigan i nie jest klubem, ale centrum sztuki. The Old Courts dzięki specjalnej aranżacji zmieniły się w klub jazzowy, inne były szpitalem, znajdowała się tu też niemiecka sala sądowa.

Rezerwat przyrody Ainsdale niedaleko Liverpoolu jest w serialu “Świat w ogniu: Początki”północną Francją, gdzie trafia Harry do obozu wojskowego. 

Rezerwat przyrody Ainsdale,
Rezerwat przyrody Ainsdale, fot. Dave McAleavy Shutterstock

Sceny francuskiej Dunkierki, którą widzowie mogą widzieć w trakcie ewakuacji były tak naprawdę kręcone na plaży St Anne’s Beach, niedaleko Blackpool na wybrzeżu Morza Irlandzkiego.

Plaża St Anne’s Beach, Blackpool,
Plaża St Anne’s Beach, Blackpool, fot. PublicDomainPictures Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq2 lata temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu2 lata temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top