Connect with us
Wypożyczając auto za granicą można zaplanować ciekawą trasę i poznać mniej dostępne tereny,

Artykuły

Gdzie w Europie opłaca się wynająć samochód? Najlepsze roadtripy w Europie

Gdzie w Europie opłaca się wynająć samochód? Najlepsze roadtripy w Europie

W erze tanich biletów lotniczych dotarcie do Włoch, Hiszpanii czy też USA to kwestia kilku godzin lotu. Wynajęcie samochodu za granicą pozwala na szybkie przemieszczanie się i zobaczenie wielu miejsc w stosunkowo krótkim czasie. 

Advertisement

Planując podróż i wynajęcie auta za granicą warto wziąć pod uwagę kraj, datę podróży, dostępność pośredników, kwestię parkowania i opłat. Najtańsza firma wypożyczająca samochody w jednym państwie może być zarazem najdroższą w innym. Na co zwrócić uwagę w konkretnym kraju? Gdzie się najbardziej opłaca wynająć samochód?

Roadtrip w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wiedzie prym w najwyższych opłatach za wynajęcie auta wśród europejskich destynacji. Nie oznacza to jednak, że nie da się wynająć auta na Wyspach w rozsądnej cenie. Rezerwując za wczasu samochód w Wielkiej Brytanii możesz oszczędzić. Wiele firm wypożyczających auta pobiera dodatkowe opłaty za jego zwrócenie w innym miejscu. 

Najlepszy roadtrip w Wielkiej Brytanii? Wybierz się do hrabstwa Yorkshire. Będzie to swego rodzaju podróż w czasie przez stulecia średniowiecznej przeszłości. Krajobraz będą Ci urozmaicać wodospady, malownicze wioski.

Malham , Yorkshire, Wielka Brytania
Malham , Yorkshire, fot. v2osk Unsplash

Wybierz się na przykład po drodze Buttertubs Pass z Wensleydale do Swaledale. Potem obierz kierunek A59 z Harrogate i zrób sobie przerwę w historycznym mieście Grassington. Nie zapomnij zatrzymać się przy wodospadzie Aysgarth!

Malownicze okolice w Malham, Wielka Brytania
Malownicze okolice w Malham, fot. Tim Hill Pixabay

Malownicza podróż po najpiękniejszych regionach Włoch

Wiatr we włosach, przyjemne powietrze, zapach morza i cytrusów oraz poczucie wolności – tak może wygląda urlop we Włoszech. Pod warunkiem jeśli go sobie dobrze zaplanujesz. Nie opłaci Ci się wynająć samochodu jeśli chcesz zwiedzać wielkie miasta. Komunikacja miejska i sieć kolejowa Ci w zupełności wystarczy.

Chcesz zobaczyć malowniczą Toskanię? Wypożycz auto i wybierz się w poszukiwaniu tych najbardziej romantycznych krajobrazów! Zachacz o Sienę, Florencję i Pizę. Zatrzymasz się w gospodarstwach agroturystycznych i zakochaj się w lokalnych smakach. Nie broń się przez campingami – te we Włoszech są na wysokim poziomie!

Dolina Val d’Orcia, Toskania
Dolina Val d’Orcia, fot. Francesco Riccardo Iacomino Dreamstime.com
San Gimignano, Toskania
San Gimignano, fot. minnystock Dreamstime.com

Słoneczna Andaluzja – śladami arabskiej kultury

Wypożyczenie samochodu w Hiszpanii należy do jednych z najtańszych w całej Europie. Opłaca się wynająć auto i poznać na przykład odległe zakątki Andaluzji, takie jak Alpujarras, Rias Bajas, czy też okolice Tarifa Cadiz. Możesz wypożycz auto w Maladze i wybrać się na roadtrip do Granady (ze sławną Alhambrą), Sewiil, Almerii, zatrzymać w Parku Narodowym Sierra Nevada albo udać się w kierunku Gibraltaru. Opcji podróży po Andaluzji jest bez liku!

Pałac Nasrydów, Patio of the Lion, Granada Andaluzja
Pałac Nasrydów, Patio of the Lion w Alhambrze, fot. Lachris77 Dreamstime.com

Francja – omiń wielkie miasta, podążaj w kierunku zachodzącego słońca!

Ceny wynajmu auta we Francji nie należą do niskich w porównaniu z Hiszpanią albo Niemcami. Warto jednak rozważyć wynajęcie większego auta i poznanie malowniczych zakątków krainy. Z tych najbardziej romantycznych regionów na roadtrip polecamy zdecydowanie Prowansję. W czerwcu zaczynają kwitnąć tam lawendy. Zobacz te najpiękniejsze miasteczka na południu Francji: Południe Francji: Prowansja i Lazurowe Wybrzeże.

Pola z lawendą w Valensole, Prowancja
Pola z lawendą w Valensole, fot. Federica Violin Dreamstime.com

Niemieckie zamki i doskonałe autostrady

Podróżowanie po Niemczech jest należy do najprzyjemniejszych – “niekończące się” autostrady, liczne miejsca odpoczynku.. Nic tylko jechać! Zaplanuj podróż po najpiękniejszych zamkach, zaczarowanych ogrodach. Odwiedź wybrzeże Niemiec  – na północny zachód od Hamburgu polecamy wyspę Sylt lub na Rugię, największą niemiecką wyspę niedaleko granicy z Polską.

Chcesz zobaczyć najpiękniejszy zamek w Europie? Jedź do Bawarii na zamek Neuschwanstein.

Zamek Neuschwanstein
Zamek Neuschwanstein, fot. Bharat Patil Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top