Connect with us
Katedra Duomo Santa Maria del Fiore, Florencja

TOP oferty

Toskańskie trio: Piza, Siena i Florencja, loty od 72 zł

Toskańskie trio: Piza, Siena i Florencja, loty od 72 zł

Toskania ma wiele urokliwych miejsc, zachwyca przyrodą i architekturą. Spacer pomiędzy uliczkami przenosi w przeszłość. Do tego przepyszna kuchnia i smaczne wina. Krzywa Wieża, Piazza del Campo i Duomo Santa Maria del Fiore…

Advertisement

Sprawdź TOP atrakcje, które musisz koniecznie zobaczyć będąc w Toskanii!

Piza

Uniwersyteckie miasto, które symbolem jest Krzywa Wieża. Piza znajduje się nad rzeką Arno, która po kilkunastu kilometrach ma ujście w Morzu Tyrreńskim. Była miastem portowym.  

Torre Pendente, czyli Krzywa Wieża

Wieża znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO, jej budowa rozpoczęła się w XII wieku a została zakończona w drugiej połowie XIV wieku. Już od samego początku ze względu na płytkie fundamenty wieża zaczęła się przechylać. Na 55-metrową wieżę można wejść.

4 miasta Lot bezpośredni Piza Lot bezpośredni 4 miasta
od 72 Rezerwacja
krzywa wieza, piza toskania
Krzywa Wieża, fot. Sergey Peterman Dreamstime.com

Chcesz kupić bilet jeszcze taniej? Podczas rezerwacji podaj kod zniżkowy! Sprawdź TUTAJ: FLIPOMANIA: jak kupić bilety za jeszcze mniej?

Katedra Santa Maria Assunta

Budowa romańskiej katedry rozpoczęła się w XI wieku w celu pokazania wielkości Pizy, która była wtedy potężną republiką morską. Wewnątrz można zobaczyć gotyckie arcydzieła, grobowiec i mozaiki. Uwagę zwraca “Lampa Galileusza”, masywny żyrandol  z XVI wieku.

Katedra Santa maria Assunta, w tle Krzywa Wieża
Katedra Santa maria Assunta, w tle Krzywa Wieża, fot. Shockenmaier Dreamstime.com

Siena

Siena zachwyca antyczną strukturą miasta. Czerwona cegła, liczne uliczki i okoliczne wzniesienia nadają atmosfery miastu.

Plac jest wybrukowany czerwoną cegłą, jego półkolisty kształt przypomina muszlę. Znajduje się tu Palazzo Pubblico, dawna siedziba władz miejskich. Obecnie znajduje się tu muzeum Civico. Dominantą jest jego wieża, Torre del Mangia, mająca 88 m wysokości. Swego czasu była najwyższą we Włoszech. Można wejść na punkt widokowy, turystów czeka jednak około 500 schodów.  

Palazzo Pubblico, Siena
Palazzo Pubblico, fot. Lianem Dreamstime.com

Palio, wyścigi konne w Sienie

Na Piazza del Campo organizowane są tzw. palio, festyn na cześć Matki Bożej w ramach której odbywają się wyścigi konne.

Palio w Sienie
Palio w Sienie, fot. M. Rohana Dreamstime.com

Duomo Metropolitana di Santa Maria Assunta

Katedra Matki Bożej Wniebowziętej z XII wieku. Można wejść na Facciatone, niedoszła fasadę, która jest tarasem widokowym z której rozpościera się widok na miasto. Warto zwrócić uwagę na liczne rzeźby i freski, XV-wieczną chrzcielnicę oraz marmurową ambonę.

katedra w Sienie
Katedra w Sienie, fot. Jesus Barroso Dreamstime.com

Florencja

Florencja to miasto artystów, malarzy, architektów. Uważane za jedno z najpiękniejszych we Włoszech. W XVI wieku tworzył tu Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Florencja jest miastem, które zachwyca swoją architekturą, liczne kościoły, pałace i muzea zachęcają do spacerów i odkrywania historii.

Katedra Duomo Santa Maria del Fiore

Katedra jest jednym z największych kościołów w Europie. Jej budowę rozpoczęto w XIII wieku, ale została zakończona dopiero w XIX wieku. Katedra ma długość 153 m, w najwyższym miejscu ma ponad 100 m wysokości. Uwagę zwraca gotycka fasada kościoła oraz kopuła wewnątrz ozdobiona freskami.

Katedra Santa Maria del Fiore, Florencja
Katedra Santa Maria del Fiore, fot. Maurie Hill Dreamstime.com

Galeria Uffizi

Galeria jest jednym z najstarszych muzeów w Europie, która powstała w XVI wieku na zlecenie Medyceuszy. Znajduje się tu kolekcja sztuki, która został zebrana przez tę rodzinę. W galerii znajduje się obraz “Narodziny Wenus” Botticellego oraz inne namalowane przez Michała Anioła, Tycjana i flamandzkich artystów.

Dziedziniec przed galerią Uffizi, Florencja
Dziedziniec przed galerią Uffizi, fot. Erix2005 Dreamstime.com

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio, Stary Most  jest symbolem Florencji, jest to najstarszy most w mieście. Został postawiony w XIII wieku. Na początku handlowali na nim rybacy i rzeźnicy, pod koniec XVI wieku na moście znajdują się sklepy i warsztaty złotników i jubilerów.

Most Ponte Vecchio we Florencji
Most Ponte Vecchio, fot. Olga Lupol Dreamstime.com

Toskańskie widoki

Prawdziwa sielanka – podróżując po Toskanii można natrafić na lekko falujący teren porośnięty winogronem i charakterystycznymi cyprysowymi drzewami. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest Dolina Val d’Orcia, która rozciąga się na południe od Sieny. Najpiękniejsze widoki w Toskanii zobaczysz też w np. Pienza, Monticello, San Gimignano.

Dolina Val d’Orcia, Toskania
Dolina Val d’Orcia, fot. Francesco Riccardo Iacomino Dreamstime.com
Pienza, Toskania
Pienza, fot. Shaiith Dreamstime.com
San Gimignano, Toskania
San Gimignano, fot. minnystock Dreamstime.com

Jak poruszać się do Włoszech pociągiem

Bilety na pociąg można kupić online na stronie Trenitalia lub w kasie i automatach. Przy zakupie biletu w automacie lub w kasie trzeba pamiętać o jego skasowaniu w żółtym kasowniku znajdującym się przy wejściu na peron.

Jak dolecieć do Toskanii

Z Polski połączenia bezpośrednie realizuje Ryanair. Do Pizy można polecieć z Gdańska, Krakowa i Warszawy (lotnisko Modlin). Do Florencji można polecieć z Warszawy z przesiadką z KLM/Air France i Alitalią.

4 miasta Lot bezpośredni Piza Lot bezpośredni 4 miasta
od 72 Rezerwacja

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top